Ostrava: Příspěvek k lepšímu ovzduší za miliardu

25.10.2011 6:50 | Zprávy

Nejmodernější ve světovém měřítku. Tak se dá nazvat speciální tkaninový filtr, který na provozu spékání železné rudy nechal instalovat hutní gigant ArcelorMittal Ostrava.

Ostrava: Příspěvek k lepšímu ovzduší za miliardu
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

Ekologická investice v hodnotě jedné miliardy korun sníží emise prachu z aglomerace Sever pod 20 mg/m3 (ze současných povolených 50 mg/m3 ). Celkové roční emise prachu z aglomerací tak klesnou o 270 tun. Slavnostnímu uvedení do provozu byl kromě ministra životního prostředí Tomáše Chalupy, prvního náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka a vrcholného managementu ArcelorMittalu přítomen také náměstek primátora Dalibor Madej.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ostrava.cz

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích

22:42 Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích

V následujících měsících bude vznikat nová studie proveditelnosti protipovodňových opatření v městsk…