Ostrava: Rekonstrukce přemění kanceláře na 23 nájemních bytů

25.04.2019 11:38 | Zprávy
autor: PV

Město nechá zrekonstruovat dům v Husově ulici, v němž byly kanceláře. Místo nich vzniknou nájemní byty.

Ostrava: Rekonstrukce přemění kanceláře na 23 nájemních bytů
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

„Rada města schválila rekonstrukci památkového domu v Husově ulici v Moravské Ostravě. Změní se účel užívání budovy, a to z kancelářských prostorů na byty,“ informoval náměstek primátora Radim Babinec. Budova byla v posledních letech prázdná.

Rekonstrukci provede firma Morys za nejvýše přípustnou cenu 34,8 milionu korun. Práce potrvají rok. Namísto kanceláří bude mít město k dispozici 23 nájemních bytů. Z nich je 18 dvoupokojových a pět třípokojových. Tyto byty bude spravovat přímo magistrát, většinu z nich nabídne veřejnosti pro nájemní bydlení. „Několik bytů si zřejmě ponecháme pro bydlení odborníků, kteří se budou podílet na projektech města,“ dodal náměstek Babinec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Navrhujete prý omezení privilegií politiků

Jaké privilegia máte na mysli a jakým způsobem je omezit? Bude se to třeba týkat i zrušení imunity, která z vás dělá něco víc? Aspoň já to tak vidím. A ještě by mě zajímalo, jaké výdaje státu považuje za zbytečné a bude je chtít řešit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Na jaře odstartuje další ročník participativního rozpočtu

7:17 Hradec Králové: Na jaře odstartuje další ročník participativního rozpočtu

Už potřetí dává Hradec lidem šanci rozhodnout, co ve městě vznikne. Participativní rozpočet Pro(buď)…