Ostrava: Sdílená kola budou znovu až na třicet minut zdarma

05.03.2021 15:47

Po celý březen budou sdílená kola v Ostravě zdarma po dobu třiceti minut, místo obvyklých patnácti. Město přichází s nabídkou prodloužené výpůjčky po dohodě se společností nextbike, která systém sdílených kol ve městě provozuje.

Ostrava: Sdílená kola budou znovu až na třicet minut zdarma
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

„Se zlepšujícím se počasím předpokládáme zvýšený zájem o sdílená kola, která navíc v době pandemie patří k preferovaným způsobům přesunu po městě na krátké vzdálenosti. Informace o 30minutové výpůjčce zdarma, místo obvyklé čtvrt hodiny, se objeví uživatelům v aplikaci v novinkách a při zápůjčce také prostřednictvím malého banneru. Rádi bychom, aby uživatelé kola používali prioritně pro přepravu do práce, obchodu nebo třeba lékárny. Zároveň je můžeme ujistit, že jsou pravidelně dezinfikována, i tak by ale měli mít pro jistotu na rukou vlastní rukavice," uvedla resortní náměstkyně Kateřina Šebestová.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

84%
16%
hlasovalo: 19587 lidí

Třicetiminutová výpůjčka zdarma bude v Ostravě platit zatím od začátku března do konce měsíce. Ve všech městských obvodech je momentálně k dispozici přes 1000 kol a 320 stanic. Náklady uhradí stejným dílem město Ostrava a provozovatel systému společnost nextbike. Předpokládány jsou ve výši téměř 220 tisíc korun.

„Zhruba po roce přicházíme společně s městem s nabídkou, kterou jsme si otestovali už vloni na jaře. Bezplatnou zápůjčku prodlužujeme na dvojnásobný čas. Na bezpečnější pohyb lidí po Ostravě v době pandemie rádi přispějeme. A samozřejmě náš servisní tým sdílená kola systematicky dezinfikuje, a to řídítka, sedlo i zámek," uvedl za společnost nextbike Lukáš Luňák.

Sdílené kolo se dá půjčit prostřednictvím mobilní aplikace. Bikesharing mohou využít ale i ti, kteří nemají staženou aplikaci ve svém chytrém telefonu, případně nemají připojení k internetu. Umožňuje to systém Interactive Voice Response. Tento telefonický robot funguje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zájemce o půjčení kola pouze zavolá na infolinku 581 652 047, zvolí si, kde si chce kolo půjčit, naťuká na displeji svého telefonu číslo kola a robot ho na dálku odemkne. Volat je ale nutné z čísla, na kterém má majitel telefonu založený a ověřený účet u provozovatele systému. Sdílené kolo je možné také rezervovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

20:33 Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

Zájem nakupujících i prodejců byl v loňském roce na Masarykově náměstí pokaždé velký, 14. dubna se t…