Ostrava: Skončila náročná stavba kanalizačního sběrače ve Slezské Ostravě a Radvanicích a Bartovicích

25.04.2021 14:46 | Zprávy
autor: PV

Náročná a dlouho připravovaná stavba kanalizace ve Slezské Ostravě a Radvanicích a Bartovicích skončila po 36 měsících od jejího zahájení. Nově je sanována původní část kanalizačního sběrače B od ulice Bohumínské po Slezskoostravský hrad, dále je kanalizační řad prodloužen přes území městských obvodů Slezská Ostrava, Radvanice a Bartovice až po ulici U Stavisek v Radvanicích.

Ostrava: Skončila náročná stavba kanalizačního sběrače ve Slezské Ostravě a Radvanicích a Bartovicích
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Zrealizovaná stavba umožní odvést splaškové vody do čistírny, což se projeví zlepšením kvality vody v řekách Lučina a Ostravice. Městu byla předána 21. dubna.

„Hotovou stavbu jsme převzali s více než týdenním předstihem. Prodloužení sběrače B přes území Slezské Ostravy až do Radvanic má strategickou roli. Vyjma centrální části Slezské Ostravy byly dosud odpadní vody z této oblasti odváděny lokálně a bez celkové koncepce přímo do vodotečí. Stávající kanalizační stoky byly bez čištění vyústěny do řeky Lučiny. Cílem stavby bylo vytvořit předpoklad pro systematické odkanalizování spádového území Slezské Ostravy, Radvanic a části Bartovic, a to včetně ploch určených územním plánem pro rozvoj lehké průmyslové a bytové výstavby. Výhledově bude možné na kmenový sběrač B napojit také stokovou síť Kunčic a Kunčiček," uvedla investiční náměstkyně Zuzana Bajgarová.

Nové rodinné domy v obvodech se nyní budou moci napojit na kanalizaci bez nutnosti výstavby bezodtokové jímky nebo domácí čistírny odpadních vod. Na sběrač B se nyní bude moci přepojit také bývalý průmyslový areál Bastro, který dosud vypouští všechny odpadní vody do Lučiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Město zrestauruje morový sloup na náměstí T.G.M.

22:05 Česká Lípa: Město zrestauruje morový sloup na náměstí T.G.M.

Po 14 letech od poslední opravy se město Česká Lípa opět pustilo do restaurování sloupu Nejsvětější …