Ostrava má dvě nové stavební památky

12.12.2016 20:40 | Zprávy
autor: PV

Za kulturní památky prohlásilo Ministerstvo kultury dvě vily stavitele Bohumila Židlického v areálu Městské nemocnice Ostrava (MNO). Jedná se o budovy v Nemocniční ulici, č. p. 947 a v Hornopolní ulici, č. p. 1169. Stavby zastupují ukázková díla dokládající stavební produkci na konci 19. století a kolem roku 1900.

Ostrava má dvě nové stavební památky
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Oba architektonické skvosty jsou ve vlastnictví města. To nyní zvažuje, jak je využít v budoucnu. „Teď jsme obě vily zachránili a tím jsme si ztížili dostavbu pavilónu operačních sálů, respektive rekonstrukci městské nemocnice. Je jasné, že se běžným úpravám a rekonstrukci obou vil postupně nevyhneme,“ reagoval náměstek primátora Břetislav Riger. Dodal, že si město dokáže představit, že by obě budovy sloužily i nadále nemocnici. „Pro taková nemocniční oddělení, která nebudou vyžadovat stavební úpravy dispozice objektů, které nebudou z důvodu památkové ochrany možné. Mohly by tam vzniknout například ordinace pro psychiatrickou a psychologickou péči,“ vysvětlil náměstek Riger.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …