Otrokovice: Město nechalo vypracovat projekt na novou hasičskou zbrojnici v Kvítkovicích

15.05.2021 14:56

Sbor dobrovolných hasičů Kvítkovice se může těšit na nové prostory. Město Otrokovice má záměr zrekonstruovat budovu hasičské zbrojnice zahrnující i víceúčelový sál, který v Kvítkovicích v současné době schází.

Otrokovice: Město nechalo vypracovat projekt na novou hasičskou zbrojnici v Kvítkovicích
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice
reklama

Projektovou dokumentaci na novou budovu hasičské zbrojnice nyní připravuje odbor rozvoje města Městského úřadu Otrokovice. Náklady na realizaci stavby byly vyčísleny na přibližně 17,05 milionů korun. Město ve svém rozpočtu pro rok 2021 nárokuje pouze finanční prostředky na úhradu nákladů spojených a souvisejících se zabezpečením projektové dokumentace.

„Za účelem výstavby budovy hasičské zbrojnice se budeme ucházet o dotace z Ministerstva vnitra ČR. Pokud s žádostí letos neuspějeme, pokusíme se o to příští rok znovu,“ uvedla Hana Večerková, starostka města s tím, že se samotnou realizací se počítá v letech 2022/2023.

Zadání projektu předcházel pasport budovy, posouzení stavu konstrukcí ve vazbě na statiku stavby a její možnou rekonstrukci. Tuto studii nechalo město vypracovat koncem roku 2020. Stávající objekt hasičské zbrojnice v Kvítkovicích se skládá ze sestavy tří propojených budov. Původní budova má půdorysně tvar L, tvoří jí bloky A a B, má stáří cca 100 let. Blok B byl cca v letech 1970 - 80 rekonstruován.

Stavby jsou přízemní, a její půdními prostory nejsou využívány. Závěrem studie je doporučení k provedení demolice bloku A a postavení nového bloku, dále opravení bloku B, u bloku C doporučuje provést jen drobné údržbové práce.

S navrženou studií byli zástupci SDH Kvítkovice seznámeni a s její podobou bez námitek souhlasili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník přivítá nejlepší dřevorubce

21:23 Jeseník přivítá nejlepší dřevorubce

Na Masarykové náměstí proběhne v sobotu 26. června od 17:00 hodin STIHL TIMBERSPORTS, konktrétně CZE…