Otrokovice: Město nechalo vypracovat projekt na novou hasičskou zbrojnici v Kvítkovicích

15.05.2021 14:56

Sbor dobrovolných hasičů Kvítkovice se může těšit na nové prostory. Město Otrokovice má záměr zrekonstruovat budovu hasičské zbrojnice zahrnující i víceúčelový sál, který v Kvítkovicích v současné době schází.

Otrokovice: Město nechalo vypracovat projekt na novou hasičskou zbrojnici v Kvítkovicích
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

Projektovou dokumentaci na novou budovu hasičské zbrojnice nyní připravuje odbor rozvoje města Městského úřadu Otrokovice. Náklady na realizaci stavby byly vyčísleny na přibližně 17,05 milionů korun. Město ve svém rozpočtu pro rok 2021 nárokuje pouze finanční prostředky na úhradu nákladů spojených a souvisejících se zabezpečením projektové dokumentace.

„Za účelem výstavby budovy hasičské zbrojnice se budeme ucházet o dotace z Ministerstva vnitra ČR. Pokud s žádostí letos neuspějeme, pokusíme se o to příští rok znovu,“ uvedla Hana Večerková, starostka města s tím, že se samotnou realizací se počítá v letech 2022/2023.

Zadání projektu předcházel pasport budovy, posouzení stavu konstrukcí ve vazbě na statiku stavby a její možnou rekonstrukci. Tuto studii nechalo město vypracovat koncem roku 2020. Stávající objekt hasičské zbrojnice v Kvítkovicích se skládá ze sestavy tří propojených budov. Původní budova má půdorysně tvar L, tvoří jí bloky A a B, má stáří cca 100 let. Blok B byl cca v letech 1970 - 80 rekonstruován.

Stavby jsou přízemní, a její půdními prostory nejsou využívány. Závěrem studie je doporučení k provedení demolice bloku A a postavení nového bloku, dále opravení bloku B, u bloku C doporučuje provést jen drobné údržbové práce.

S navrženou studií byli zástupci SDH Kvítkovice seznámeni a s její podobou bez námitek souhlasili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Barokní kaple svatého Cyrila a Metoděje v Roudné prošla opravou

18:05 Plzeň: Barokní kaple svatého Cyrila a Metoděje v Roudné prošla opravou

Nenápadná kaplička svatého Cyrila a Metoděje v ulici Pod Všemi svatými, která stojí vedle špýcharu v…