Otrokovice: Modernizace veřejného osvětlení je nepřetržitý proces

28.01.2021 13:55

Dostatečné osvětlení našeho města v nočních hodinách zajišťuje více než 2000 svítidel veřejného osvětlení. Aby tato svítidla fungovala s minimem poruch a osvětlení městských ulic splňovalo současné normy, je třeba systém průběžně modernizovat, tj. zejména vyměňovat stará svítidla za nová. O to se starají pracovníci Technických služeb Otrokovice.

Otrokovice: Modernizace veřejného osvětlení je nepřetržitý proces
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

Dalším důležitým hlediskem jsou úspory elektrické energie. „Náklady na elektrickou energii pro osvětlení města dosahují částky 2,9 milionů korun ročně a je proto třeba instalovat moderní úsporná svítidla, která pomohou rostoucí ceny energií eliminovat,“ uvedl Vladimír Plšek, jednatel Technických služeb Otrokovice.

Převažujícím typem svítidel v našem městě jsou svítidla s vysokotlakými sodíkovými výbojkami. „Je to sice úsporný světelný zdroj, avšak v současnosti již byl překonán moderními svítidly s LED zdroji, jejichž spotřeba je ve srovnání se sodíkovými výbojkami poloviční při stejném světelném toku. Z toho důvodu jsou v posledních třech letech v Otrokovicích instalována téměř výhradně pouze moderní LED svítidla,“ vysvětlil Vladimír Plšek.

Aktuálně probíhá instalace těchto svítidel na ul. Nivy, v předchozích letech proběhly výměny např. na ul. SNP, Hlavní, Havlíčkova, Dr. Beneše a v parku u polikliniky. Při životnosti svítidla cca 25 let je třeba ve městě vyměnit přibližně 80 svítidel každý rok, avšak ne vždy limity městského rozpočtu toto umožní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády

21:10 Domažlice: Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády

Blíží se demolice bývalého posádkového domu armády 1Rada města udělila souhlas s demolicí stavby č. …