Navýšení ceny je způsobeno globální situací na trhu s energiemi. „Cena tepelné energie je v porovnání s loňským rokem vyšší, přesto centrální zásobování teplem zůstává jedním z nejekonomičtějších způsobů vytápění.
Na rozdíl od řady jiných měst, které jsou při výrobě tepla závislé převážně na plynu, se v případě Otrokovic nejedná o dramatické navýšení, protože v Otrokovicích je zdrojem tepla převážně uhlí. Díky tomu jsme se dokázali dohodnout s Teplárnou Otrokovice na ceně tepla, která je v porovnání s jinými městy na spodní hranici aktuálních cen. Zatímco v Otrokovicích lidé zaplatí 948,57 korun za GJ, v rámci republiky se lze běžně setkat s cenami v rozmezí 1200 až 1600 korun za GJ, v extrémech až 2000 korun,“ srovnal Tomáš Morys, jednatel městské obchodní společnosti TEHOS, která dodává tepelnou energii pro vytápění a přípravu teplé vody pro 5 600 domácností v Otrokovicích a celou řadu objektů občanské vybavenosti.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV