Otrokovice mají novou Turistickou známku

04.06.2021 21:23

Sběratelé Turistických známek se mohou zaradovat. Zbrusu nová dřevěná známka s motivem Společenského domu z Otrokovic může obohatit jejich sbírku.

Otrokovice mají novou Turistickou známku
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

Jedná se o exkluzivní sběratelský kousek s evidenčním číslem 1818. K dostání je od 2. června v turistickém informačním centru v budově Otrokovické BESEDY, i v tzv. domečku v přístavišti za cenu 40 korun.

Turistická známka může sloužit rovněž jako suvenýr z cest. Nově je její součástí QR kód, tzv. Audiobedekr. Tento hlasový průvodce po České republice vám odvypráví z vašeho mobilního telefonu příběh daného Turistického známkového místa.

Dřevěné kolečko je doplněno samolepicí turistickou známečkou. Lidé ji mohou využít jak k nalepení do deníku, na pohlednici či do katalogu osobní sbírky, tak také například na rám jízdního kola či na kovové hole pro nordic walking.

OTrokovice

O tom, zda bude číslovaná známka vydána, hlasuje veřejnost. „O číslované sběratelské Turistické známky jsme ze strany návštěvníků v loňském roce zaznamenali velký zájem. Proto jsme ji pro letošní rok poprvé v historii města nechali vyrobit. Motivem je Společenský dům, což je nejvýznamnější architektonická památka Otrokovic. Výroba musela projít schvalovacím procesem, a ne každému žadateli se podaří známku získat. Proto jsme rádi, že se nám ji podařilo vydat. V budoucnu plánujeme další novinky,“ uvedl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Společenský dům je perlou baťovské architektury a byl prohlášen kulturní památkou. Tato funkcionalistická stavba pochází z dílny architekta Vladimíra Karfíka. Jedná se o čtyřpodlažní budovu v neobvyklém tvaru třílisté vrtule a je nejcennějším objektem ve městě.

Číslované Turistické známky označují historicky, geograficky či kulturně významné body v krajině České republiky, které jsou turisticky atraktivní. Jde především o pozoruhodné stavební památky, jako jsou hrady, zámky, historická města, význačné církevní stavby, expozice lidové architektury, hamry, mlýny či skanzeny apod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Uzavření části ulice Závodu míru zrychlí stavbu kruháče

8:38 Sokolov: Uzavření části ulice Závodu míru zrychlí stavbu kruháče

V době od 20. září do 25. října bude uzavřena část ulice Závodu míru od křižovatky se silnicí II/210…