Pardubice: Exkluzivní licence pro Pernštýnskou noc

10.03.2025 7:33 | Tisková zpráva
autor: PV

Jeden z nejvýznamnějších kulturních večerů v Pardubicích, Pernštýnská noc, bude i v příštích letech v rukou zkušeného organizátora. Rada města Pardubic schválila udělení výhradní licence na užívání ochranné známky „Pernštýnská noc“.

Pardubice: Exkluzivní licence pro Pernštýnskou noc
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

„Pernštýnská noc není jen kulturní akcí, ale skutečnou oslavou folklóru a historického odkazu našeho města. Každoročně přiláká tisíce návštěvníků a my se těšíme, že v roce 2025 oslavíme už 33. ročník. Letošní Pernštýnská noc se uskuteční v pátek 6. června,“ uvedla náměstkyně primátora zodpovědná za kulturu Jiřina Klčová.

Na základě licenční smlouvy, která byla uzavřena bezplatně do 30. září 2026, bude Aleš Mokren oprávněn připravovat, propagovat a realizovat tuto tradiční akci. Pernštýnská noc, součást Folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové, tak zůstane jedním z vrcholů pardubického kulturního kalendáře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

A o co vám teda jde zrušením poplatků?

Stejně je budeme platit zase všichni, i když nepřímo z rozpočtu. A jestli tu jde o kontrolu hospodaření ČT. Proč se neřeší jen ta? Ostatně v tom s vámi souhlasím, že vyřešena měla být už dávno. Ale ani vy jste to neudělali. Nejste ve sněmovně ani ve vládě prvně. Děkuji. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodonín: Žáci dětského parlamentu diskutovali o rozvoji města

16:26 Hodonín: Žáci dětského parlamentu diskutovali o rozvoji města

Jak vnímají projekty města zástupci nejmladší generace? Jaké by byly jejich priority v rozvoji Hodon…