Pardubice: I lidé bez přístřeší musí do karantény

26.03.2021 14:55 | Zprávy
autor: PV

Karanténní lůžka, které v covidovém období zřídila pardubická radnice pro bezdomovce, jsou v současné době permanentně obsazena. Město proto, v zájmu ochrany životů a zdraví obyvatel Pardubic, vytipovalo a postupně zařizuje další prostory pro dočasný pobyt lidí bez přístřeší, kterým krajská hygienická stanice nařídila karanténu, nebo domácí izolaci kvůli diagnostikovanému onemocnění Covid 19.

Pardubice: I lidé bez přístřeší musí do karantény
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Aktuálně máme obsazeno všech osm bytů, vyčleněných pro tyto potřeby a zařizujeme další čtyři. Ubytováno je v současné době 17 lidí a na potřebu dalšího umístění osob musíme operativně reagovat, řekla vedoucí odboru sociálních věcí pardubického magistrátu Iva Bartošová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Žaloba

Nemám čerpací stanici, ale čistě teoreticky by mě zajímalo, za co přesně hrozí podle vás žaloby na stát? Kvůli legislativní nouzi nebo proto, že zasahuje do marží a cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa znovu hledá projektanta pro rekonstrukci domu v Panské ulici

22:09 Česká Lípa znovu hledá projektanta pro rekonstrukci domu v Panské ulici

Nové využití chce město Česká Lípa dát domu v Panské ulici čp. 217, který bezprostředně sousedí s če…