Pardubice: Jen kvalitní projekty obhájí právo na evropské dotace

11.06.2015 21:19 | Zprávy

Pardubice společně s Hradcem Králové v současné době připravují strategii, na jejímž základě budou jako metropolitní oblast čerpat dotace z Evropských strukturálních a investičních fondů.

Pardubice: Jen kvalitní projekty obhájí právo na evropské dotace
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Tím, že dosáhly zařazení Hradecko-pardubické metropolitní oblasti mezi sedm klíčových oblastí ČR, budou moci čerpat evropské dotace v rámci Integrované územní investice (ITI), na níž stát vyčlenil zhruba 65 miliard korun. Hradecko-pardubická oblast tak může dosáhnout na dotace až ve výši šest miliard korun. Bude je moci čerpat až do roku 2020.

Strategie vychází z priorit, na kterých se představitelé aglomerace shodli, tedy budovat společně udržitelnou, chytrou a kreativní metropolitní oblast. „Proto chceme směřovat investice zejména do dopravy, životního prostředí, vzdělávání a jeho provázanosti s praxí. Pardubice v současné době intenzívně pracují na přípravě projektů pro ITI s vědomím toho, že pouze kvalitní příprava projektů umožní efektivní a bezproblémové čerpání evropských dotací,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za čerpání dotací Jan Řehounek. Strategie nebude obsahovat konkrétní projekty, ale závazné indikátory a alokace prostředků pro jednotlivé oblasti, které bude metropolitní oblast s podporou unie rozvíjet. „Připravené projekty bude posuzovat řídící výbor ITI a následně projdou kontrolou a hodnocením úředníků orgánu, který bude v každé aglomeraci posuzovat možnost financování s ohledem na strategii dané aglomerace a specifika jednotlivých operačních programů,“ přiblížil náměstek systém administrace projektů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Rekonstrukce sportovišť na Nerudovce

13:05 České Budějovice: Rekonstrukce sportovišť na Nerudovce

Počátkem července začíná kompletní oprava hřišť na pozemcích Základní školy Nerudova.