Pardubice: Kyjevskou a Foxconn propojí nová cyklostezka

25.07.2021 8:38 | Zprávy

Cesta pro cyklisty a chodce, kteří míří od ulice Kyjevská směrem k Památníku Zámeček, bude brzy bezpečnější, a to díky novým vyhrazeným pruhům pro kola a chodníku pro pěší. Plánovaná trasa pro cyklisty povede od Kyjevské ulice až po kruhový objezd u průmyslového areálu Foxconn, cyklostezka tedy vznikne v místě, kde podobné propojení dlouhodobě chybí.

Pardubice: Kyjevskou a Foxconn propojí nová cyklostezka
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Tento úsek je navíc charakteristický tím, že řidiče motorových vozidel často svádí k rychlejší jízdě, což s sebou samozřejmě přináší větší riziko pro cyklisty. Tím, že zde bude v obou směrech části ulice Průmyslová vybudován vyhrazený jízdný pruh, zajistíme cyklistům větší bezpečnost a zároveň propojíme městskou část Pardubičky s Černou za Bory,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že stejně jako zde dlouhodobě chybí trasa vyhrazená cyklistům, tak zde chybí i propojení pro chodce.

„Součástí prací na nové cyklostezce bude také vyznačení jízdních pruhů včetně vodícího proužku a vybudování chodníku pro pěší, který propojí stávající chodník v blízkosti okružní křižovatky u Foxconnu s chodníkem u zastávky v ulici Průmyslová,“ dodává primátor města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Mnichov

Pane doktore, rád bych si ujasnil váš postoj k české otázce a k Benešovým dekretům. Několikrát jste přidal rovnítko mezi Mnichovem a postojem některých reprezentantů bývalé opozice ve vztahu k Ukrajině. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litomyšl bude o adventu opět andělsky krásná

16:09 Litomyšl bude o adventu opět andělsky krásná

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen první adventní neděli 30. listopadu v 17 hodin.