Pardubice: Město podpoří milionem korun péči o sportovní plochy

19.07.2018 13:46 | Zprávy
autor: PV

Sportovní kluby a tělovýchovné jednoty v Pardubicích budou mít péči o travnaté sportovní areály nyní o něco jednodušší. Město totiž v rámci Programu podpory sportu vyčlenilo dotaci ve výši jednoho milionu korun, který je určen na nákup technického vybavení a který má zejména sportovním klubům pomoci s bezproblémovým provozem areálů.

Pardubice: Město podpoří milionem korun péči o sportovní plochy
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Tematický program je určen všem subjektům, které se starají o travnaté sportovní plochy na území města Pardubic. „Naším cílem je prostřednictvím této podpory předejít tomu, aby sportovní areály na území města skončily v zanedbaném stavu jen proto, že sportovní kluby či jiní správci těchto areálů nemají někdy dostatek finančních prostředků potřebných pro jejich údržbu. Většinu financí, které mají k dispozici, totiž často využijí na pořízení různých pomůcek a náčiní a nemohou si pak dovolit technické vybavení nezbytné pro bezproblémový provoz areálu,“ popisuje účel grantu náměstek primátora zodpovědný pro sport Jakub Rychtecký s tím, že tyto sportovní plochy nevyužívají jen děti, ale jsou určeny pro všechny věkové kategorie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň chce posílit městskou policii

7:42 Plzeň chce posílit městskou policii

Plzeň od 1. září 2026 počítá s navýšením celkového počtu zaměstnanců městské policie na 348. Rozhodl…