Pardubice: Výletní a restaurační loď Arnošt z Pardubic znovu vyplula

23.04.2025 10:23 | Tisková zpráva
autor: PV

Po tříleté pauze se pod vlajkou Dopravního podniku města Pardubic, a.s., na Labe vrací ikonická výletní loď Arnošt z Pardubic. Pravidelné plavby podle letního jízdního řádu zahájila druhý dubnový víkend, a to s modernizovaným interiérem i rozšířenou nabídkou tematických akcí pro cestující všech věkových kategorií.

Pardubice: Výletní a restaurační loď Arnošt z Pardubic znovu vyplula
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Loď na řeku patří a tři roky nám tu opravdu chyběla. Jsem rád, že se Arnošt vrací v plné parádě a opět nabídne skvělý program. Cestující se mohou těšit na nové interiéry restaurace i lepší zázemí. Věřím, že plavby přilákají nejen obyvatele města, ale i návštěvníky z širšího okolí,“ uvedl primátor města Pardubic Jan Nadrchal. 

Opravená loď Arnošt z Pardubic vyplouvá opět z domovského přístaviště za hokejovou arénou a nabízí oblíbené plavby směrem na Brozany, Kunětice a Srnojedy. Novinkou sezóny je návrat čtyřhodinových plaveb do Přelouče, přičemž jednu cestu tam nebo zpět si cestující užijí historickým autobusem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Město přidá nemocnici čtyři byty pro lékaře

16:21 Pelhřimov: Město přidá nemocnici čtyři byty pro lékaře

Zastupitelstvo schválilo přidělení čtyř městských bytů v zájmu města pro Nemocnici Pelhřimov.