Pardubice mají schválený rozpočet na rok 2019

27.12.2018 10:08 | Zprávy
autor: PV

Pardubice vstoupí do roku 2019 se schváleným rozpočtem. Město bude hospodařit s částkou zhruba 2,8 miliardy korun. Rozpočet je sestaven jako reálný na příjmové i výdajové stránce. Zahrnuje pokrytí základních provozních (běžných) výdajů města a kapitálových (investičních) výdajů na základě stanovených priorit. Počítá s dofinancováním u akcí spolufinancovaných z veřejných rozpočtů, zejména z prostředků Evropské unie.

Pardubice mají schválený rozpočet na rok 2019
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Město Pardubice pro rok 2019 plánuje hospodařit s celkovými příjmy ve výši zhruba 1,95 miliardy korun, z toho dvě třetiny příjmů městského rozpočtu pocházejí z rozpočtového určení daní. „Dále je v rozpočtu zapojeno více než 580 milionů korun z let minulých a současně předpokládáme použití úvěrových zdrojů v částce cca 275 milionů na realizaci již schválených významných projektů, jako jsou MŠ a ZŠ Svítkov, Aquacentum a zahájení prací na Letním stadionu. „Saldo, tedy rozdíl mezi běžnými příjmy a běžnými výdaji, je přes 189 milionů korun, což se dá hodnotit jako velmi dobré,“ řekl ekonomický náměstek primátora Jan Mazuch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Myslíte, že za vaší vlády jsme v jádru EU byli?

Podle mě jsme na druhé koleji od začátku a EU vůbec není jednotná. Mimochodem co říkáte na to, že se chce teď ekonomicky spojit do užší spolupráce 6 států EU? Není to důkaz toho, že je EU nejednotná a vlastně se tím rozpadá? A není to náhodou i v rozporu s nějakými stanovami EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Rekonstrukce Domu s pečovatelskou službou

16:21 Česká Lípa: Rekonstrukce Domu s pečovatelskou službou

Dvě ze tří budov Domu s pečovatelskou službou v Ústecké ulici na sídlišti Lada obsadili dělníci a pr…