Nečistoty je třeba dostat i z krajnic vozovek, řidiči se tedy v příštích týdnech, vždy 7 dnů před čištěním, setkají v ulicích s dopravními značkami upozorňujícími na zákaz parkování.
„Úklid ulic v Pardubicích probíhá v jednotlivých částech města dle schváleného plánu zhruba jednou, někdy dvakrát ročně. I letos mají pardubičtí řidiči možnost využít službu, která je upozorní na blokové čištění v konkrétní ulici, a to s dostatečným, jimi zvoleným předstihem,“ uvedla ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková. „Každý, kdo projeví o službu zájem, se může zaregistrovat na adrese www.cisteniulic.cz - zájemce je poté o připravovaném blokovém čištění včas informován SMSkou, nebo zdarma emailem,“ dodala ředitelka Tomková.
Přestože sedm dní před zahájením prací jsou v ulicích města rozmísťována přenosná dopravní značení s informacemi, kdy a v kolik hodin bude čištění probíhat, pracovníci Služeb každoročně bojují se stovkami zapomnětlivých, ale mnohdy i bezohledných řidičů, kteří tato upozornění ignorují a v čištěné ulici zaparkují.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


