Peníze na rozvoj knihoven z hejtmanství získala i Městská knihovna Prostějov

07.03.2021 17:02

Bezmála třináct miliónů korun uvolnil Olomoucký kraj na podporu regionální funkce knihoven. Jde o peníze, za které i ty nejmenší knihovny v odlehlých obcích mohou nakupovat nové publikace, aby přilákaly čtenáře.

Peníze na rozvoj knihoven z hejtmanství získala i Městská knihovna Prostějov
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Není vůbec jednoduché přilákat v dnešní době ke knihám mladé čtenáře. Knihovny, které to dovedou, si podporu zaslouží. Řada z nich navíc funguje jako místo, kde se, když je to možné, setkávají během zajímavých akcí lidé napříč generacemi,“ řekl hejtman Josef Suchánek. Finanční prostředky na svůj rozvoj získala také Městská knihovna Prostějov.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19624 lidí

Výkon regionálních funkcí koordinuje příslušná krajská knihovna. Pověřené instituce pak zajistí nejen metodickou a organizační pomoc, ale také další odborné služby pro 473 základních knihoven, které na území kraje zřizují města a obce.

„Stejně jako další kulturní instituce i knihovny zasáhla opatření v souvislosti s pandemií koronaviru. Teď dělají vše pro to, aby svoje služby mohly dál nabízet. Řada knihoven otevřela okénka, jejichž prostřednictvím si čtenáři půjčují knihy. Jde tak o jednu z mála částí kultury, která funguje navzdory současnému stavu,“ uvedl radní pro oblast kultury Jan Žůrek.

Knihovny se navíc i letos mohou ucházet o další finance hned ze dvou krajských dotačních programů, v nichž je zhruba šestnáct miliónů korun. Například díky programu obnovy drobného majetku mohou získat peníze na dovybavení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Muzeum chystá Cesty do pravěku

10:44 Znojmo: Muzeum chystá Cesty do pravěku

Návštěvníci Domu umění ve Znojmě se mohou po několikaměsíční pauze těšit na novou výstavu, která bud…