Písek: Na matrice bylo loni uzavřeno 129 manželství

14.01.2022 16:43 | Tisková zpráva

Minulý rok bylo na písecké matrice uzavřeno 129 manželství, to je o 11 více než v roce 2020. Nejčastěji si snoubenci řekli „ano“ v obřadní síni písecké radnice, zvolilo ji 50 párů.

Písek: Na matrice bylo loni uzavřeno 129 manželství
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek

řed Bohem stvrdilo svůj slib 21 novomanželů, a to hned v několika kostelech na Písecku. Nejčastěji volili kostel písecký Narození Panny Marie. Lásku si snoubenci slíbili ale i v kostele sv. Vavřince v Putimi nebo v zámecké kapli ve Vráži.

Snoubenci pro svůj velký den volili ale i méně obvyklá místa, svatby se konaly i v penzionech U Malířských a U Báby Lišků, na statku v Ořechovém dvoře, v resortu Golf v Kestřanech nebo v Schrenkově pavilonu v Palackého sadech v Písku. Jeden pár uzavřel manželství netradičně u rybníka v Semicích, jiný na Dubí Hoře.

Půvabné Písečanky očarovaly nejednoho cizince a sympatičtí muži zas neváhali požádat o ruku milou cizinku. A tak k oltáři kráčela jedna Vietnamka, Mongolka, Ukrajinka i Slovenka. Ženichy-cizince zastupovali tři Slováci, jeden Ital, Bulhar i Ukrajinec.

Oproti roku 2020, kdy snoubenci svatby ve velkém rušili či přesouvali termíny kvůli epidemii koronaviru a různým omezením, byla loni situace o poznání klidnější. Svatby se ve většině případů uskutečnily v plánovaném termínu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha vidí budoucnost v cirkulární ekonomice

12:38 Praha vidí budoucnost v cirkulární ekonomice

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo na svém jednání Strategii pro přechod na cirkulární ek…