Písek: Nová knihovna byla slavnostně otevřena

5. 5. 2019 9:41

Nová knihovna a centrum vzdělávání byly otevřeny v Písku. O tom, jak se budova bývalé školy na Alšově náměstí po dvouleté rekonstrukci proměnila, se přišly přesvědčit stovky lidí všech generací. Připraven pro ně byl bohatý program. S ředitelem knihovny Romanem Dubem mohli první návštěvníci absolvovat komentovanou prohlídku a dostat se i do míst, která běžně přístupná nebudou.

Písek: Nová knihovna byla slavnostně otevřena
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek

Ředitel knihovny poděkoval všem, kdo se na stavbě knihovny podíleli, a také svým spolupracovníkům za to, že stěhování knihovny dotáhli do zdárného konce. Sám si vysloužil uznání od místostarosty Ondřeje Veselého za houževnatost, s jakou projekt knihovny 21. století prosazoval. „Knihovny, mají-li držet krok s dobou, nemohou sloužit jenom k půjčování knih a podpoře čtenářské gramotnosti, stále více to jsou místa pro vzájemná setkávání, kde se nabízí široké spektrum informací i způsobů, jak se k nim dostat. Samozřejmostí dnes musí být zajímavý program pro seberozvoj lidí všech věkových skupin a tomu odpovídající vybavení,“ říká Roman Dub.

A tak vedle bohatého knihovního fondu jsou v nové písecké knihovně uživatelům k dispozici moderně vybavené a příjemně, hravě i účelně zařízené učebny, kreativní kout, řemeslná dílna, výcviková kuchyňka, multifunkční vzdělávací sál i venkovní scéna s vysouvacím jevištěm. V nejvyšším bodu pod střechou je dokonce prostor k pozorování hvězd. Uvnitř budovy, na terasách i ve dvoře nechybí místa pro zklidnění a relaxaci s knihou i bez ní, kde budou vonět tady pěstované bylinky nebo čerstvá káva z kavárničky v přízemí.

Celková cena dokončeného díla bez dodávky interiérů činila 139 milionů korun bez DPH. Městu se podařilo na stavbu a část interiérového vybavení získat dotaci bezmála 14 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec obdržel osvědčení o úspoře emisí

12:26 Liberec obdržel osvědčení o úspoře emisí

Příspěvek města pro životní prostředí a snížení "uhlíkové stopy".