Plzeň 3: Centrální obvod podpořil projekt Temná místa kyber světa

16.10.2020 9:15

V rámci projektu „Temná místa kyber světa", který finančně podpořil plzeňský centrální obvod, proběhla při filmovém festivalu Finále Plzeň projekce dokumentárního filmu V SÍTI, otevírajícího dosud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu.

Plzeň 3: Centrální obvod podpořil projekt Temná místa kyber světa
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3
reklama

„Díky naší podpoře mohlo školní verzi filmu s názvem "V SI´TI: Za školou" vidět 140 mladých lidí ze čtyř tříd dvou základních škol z našeho obvodu, kteří si mohli popovídat s aktérkami Sabinou a Terezou a také se jim svěřit,“ informuje Ondřej Ženíšek, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 15.10.2020)

74%
26%
hlasovalo: 21829 lidí

Dalším příjemným zjištěním bylo, že promítání dokumentu V SI´TI 18+, tedy jakési „drsnější“ verze dokumentu pro školáky, navštívilo v Plzni 95 diváků, kteří po filmu diskutovali nejen s aktérkami, ale i s režisérem Vítem Klusákem.

„Snad největším překvapením pro mě pak byla otevřená diskuse, přenášená i on-line, kde Vít Klusák, Sabina, Tereza, Marika Pecháčková, Pavel Brenkus a vzdáleně i sexuoložka Renáta Androvičová diskutovali o tom, co se stalo po premiéře a jak ohromný dosah tento film má,“ dodává Ondřej Ženíšek.

Živé vysílání z diskuze k dopadům snímku vidělo do dnešního dne 10 tisíc lidí. Vše ale nyní komplikuje současná covidová krize. Předpokládá se, že po jejím odeznění budou moci protagonistky dokumentu pokračovat v důležitém osvětovém turné po základních školách.

„Rádi jsme podpořili projekt, který se zabývá tímto nebezpečným problémem na sociálních sítích a pevně doufám, že film i beseda přispějí k větší opatrnosti dětí a zodpovědnosti rodičů,“ doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

20:33 Vyškov: Trhy se ve středu vrátí na Masarykovo náměstí

Zájem nakupujících i prodejců byl v loňském roce na Masarykově náměstí pokaždé velký, 14. dubna se t…