Plzeň 3: Kolaudace Sportovní ulice zakončila investice roku 2019

28.01.2020 20:21

Symbolickou tečku za investičními akcemi, realizovanými v roce 2019, udělala kolaudace rekonstrukce Sportovní ulice.

Plzeň 3: Kolaudace Sportovní ulice zakončila investice roku 2019
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3
reklama

Tentokrát jde o rekonstrukci a prodloužení místní komunikace, která je dvoupruhová, obousměrně směrově nerozdělená s šířkou vozovky 5,5 metru. Součástí komunikace je chodník a odstavné plochy. Nově je upravena vyvýšeným prahem křižovatka s ulicí U Pole. „Délka stavební úpravy je celkem 120 m, přičemž stavba zahrnuje výstavbu nové komunikace, tedy pokračování Sportovní ulice v délce 60 m a rekonstrukci stávající komunikace v téže délce,“ informuje Petr Baloun, I. místostarosta plzeňského centrálního obvodu, do jehož kompetence investiční akce patří a který se za přítomnosti zástupců ÚMO Plzeň 3, Odboru stavebně správního MMP, Odboru dopravy MMP a Policie ČR zúčastnil kolaudace stavby. „Mám rovněž radost, že se nám v rámci stavby podařilo docílit také významné úspory nákladů“, dodává.

Výstavba nové a rekonstrukce staré komunikace stála 2 386 000 Kč, což je o 729 000 Kč méně oproti původně plánovaným nákladům stavby. „Jsem rád, že se nám podařilo zrealizovat další obvodní investiční akci. Rekonstrukcí stávající a vybudováním nové komunikace se nejenom vylepší vzhled této lokality, ale vzniklo zde i nově devět parkovacích míst, která přinesou větší komfort při parkování místním obyvatelům. Ti se zároveň mohou těšit na jaro, kdy nově vzniklé plochy u komunikace se zazelenají nově osetou travou,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

V roce 2019 centrální městský obvod realizoval celkem 7 investičních akcí a 1 opravu o celkovém objemu téměř 33 mil. Kč, kdy mimo Sportovní ulici se jednalo o zvětšení parkoviště v Lábkově ulici, kde přibylo téměř 100 nových míst, vybudování skladu sportovních potřeb ve Škodalandu, rekonstrukci Chatové ulice, instalaci videotelefonů v mateřských školách, které významně přispělo k bezpečnosti dětí i zaměstnanců, zateplení budovy mateřské školy ve Schwarzově ulici, rekonstrukci sociálního zařízení v mateřské škole v Puškinově ulici a vybudování schodiště ve Waltrově ulici.

„Jak už to v životě chodí a k mé velké lítosti se přes veškeré úsilí nepodařilo kvůli komplikacím v projektové přípravě a majetkovém vypořádání pozemků realizovat akci parkoviště U Borského parku, nicméně tato akce je již připravena k realizaci – je vydané stavební povolení a právě probíhá výběr zhotovitele. Akce tedy začne na jaře, jakmile to dovolí klimatické podmínky,“ dodává Petr Baloun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Zažádejte si o půjčku na výměnu kotlů

21:10 Opava: Zažádejte si o půjčku na výměnu kotlů

Ministerstvo životního prostředí vyšlo vstříc poptávce občanů po dotacích na výměnu zastaralých kotl…