Plzeň: Festival Industry Open zavede návštěvníky do depa kolejových vozidel ČD

24. 7. 2020 17:33

Díky festivalu Industry Open se fanoušci technických památek podívají na místa, která jsou veřejnosti běžně nepřípustná a mimo tuto akci prakticky není možné si je prohlédnout. To se týká i depa kolejových vozidel ČD v Plzni, o jehož komentovanou prohlídku byl vloni takový zájem, že se organizátoři ji rozhodli zařadit i letos.

Plzeň: Festival Industry Open zavede návštěvníky do depa kolejových vozidel ČD
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň
reklama

Vstupenky jsou stále v prodeji. Vstupenky na všechny akce festivalu Industry Open jsou v prodeji v Turistickém informačním centru vedle radnice a online na Plzeňské vstupence ZDE.

„Železnice sama o sobě přitahuje nadšence jako magnet odjakživa. Do depa kolejových vozidel se veřejnost jen tak nedostane, dnes už v provozu takových dep ani mnoho není. V roce 2004 jich existovalo jedenáct, po roce 2007 už jen pět a před dvěma lety byla tato depa nahrazena třemi Oblastními centry provozu a údržby, z nichž se jedno − pojmenované Západ − nachází právě v Plzni,“ vysvětlila Helena Mařanová z Plzeň - TURISMUS.

„Depo kolejových vozidel byl typ výkonné jednotky Českých drah, v nichž byla zajišťována běžná údržba lokomotiv a železničních vozů. Pod tato depa patřili také strojvedoucí, jimž byly na jednotlivých pracovištích přidělovány služby. Jak depa fungují dnes, se dozvíte na komentovaných vyjížďkách vlakem, které v rámci festivalu Industry Open organizujeme už podruhé,“ prozradila Alena Fialová z organizace Plzeň - TURISMUS, která má na starosti produkci festivalu.Za branami depa kolejových vozidel − Oblastního centra provozu a údržby Západ v Plzni se nepodívají zájemci jen na místa, kde se dodnes servisují vlaky v hale soustředěných oprav. Navštíví také točnu, které se říká rotunda, myčku i čerpací stanici pro lokomotivy. Užijí si i samotnou cestu motorovým vozem 842, kterým do depa pojedou z plzeňského hlavního nádraží.

TERMÍNY: sobota a neděle 25. a 26. července, sobota a neděle 22. a 23. srpna. Délka prohlídky je cca 1,5 hodiny. Odjezd je vždy v 10:00 a 14:00 ze stanice Plzeň hl. n., informace o nástupišti budou k dispozici v den akce na místě. Vzhledem k poznávacímu charakteru akce, výkladu a délce jízdy není akce vhodná pro děti do 6 let.

Podrobný program a další informace jsou k dispozici na webu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Magistrát vybere nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Zájem mají čtyři firmy

21:09 Magistrát vybere nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Zájem mají čtyři firmy

Ve druhé polovině ledna příštího roku by Praha měla znát jméno nového dodavatele prvků pražského mob…