Plzeň: Inovativní projekty pro budoucnost města

28.06.2020 12:20 | Zprávy

Vedení města Plzeň přivítalo zástupce resortů průmyslu a obchodu a místního rozvoje společně s odborníky z oblasti Smart Cities. Hlavním tématem setkání byl rozvoj inovačního potenciálu města, jeho příprava na budoucí výzvy a představení způsobu zapojení Plzně do projektu Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities, financovaného v rámci Operačního programu Technická pomoc.

Plzeň: Inovativní projekty pro budoucnost města
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Budoucnost a konkurenceschopnost naší země závisí do značné míry na technologiích a našich schopnostech je využívat. Nedílnou součástí pro jejich fungující implementaci je vysokorychlostní připojení,“ uvedl náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko. „Důležité pro nás ale také je, jaké nové služby přinesou tyto sítě občanům pro zvýšení kvality jejich života. A to je hlavní myšlenka projektu 5G měst,“ dodal Petr Očko. Sítě nové generace otevřou cestu rozvoji chytrých měst i domácností, virtuální realitě, zdravotnictví, průmyslu i dopravě budoucnosti.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start v Česku bude oproti nim opožděný. Ministerstvo pro místní rozvoj společně s ministerstvem průmyslu a obchodu se rozhodla převést 5G z teorie do praxe prostřednictvím společného projektu Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities. Díky němu se stane pětice měst Plzeň, Bílina, Karlovy Vary, Jeseník a Ústí nad Labem prvními ‚chytrými městy‘ v Česku.

Každé z měst přichází do projektu s různým zaměřením v oblasti Smart Cities. V Bílině pomohou sítě nové generace zlepšit bezpečnost obyvatel tak, že posílí přenosové kapacity a funkčně pozvedne městský kamerový systém. V Jeseníku chtějí modernizovat Vlastivědné muzeum a využít nové technologie ve sportu. Karlovy Vary budou provozovat digitálního průvodce pro turisty. Regionální datovou platformu sdružující všechny oborové domény a informace týkající se projektu 5G aplikací či testování autonomních dopravních prostředků plánují v Ústí na Labem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dobrý den pane Babiši.

Pokud vyhrajete volby a sestavíte vládu , postavíte se proti EU a prosadíte, aby v naší zemí nebyly zavedeny plánované povolenky pro domácnosti ,které zdraží vše ,spustí novou vlnu inflace a zhorší energetickou chudobu? Prosím jasnou odpověď. Děkuji .

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřichův hradec: Muzeum vystaví své největší poklady

22:09 Jindřichův hradec: Muzeum vystaví své největší poklady

Víte, co je brumle, kdo byl fakulant nebo jak vypadá obrázek, vyšívaný lidskými vlasy?