Plzeň: Světelná signalizace na Belánce prošla úpravou

09.08.2019 16:04 | Zprávy

Správa veřejného statku města Plzně upravila světelnou signalizaci na křižovatce na Belánce. Jde o nové návěstidlo ve tvaru zelené šipky rovně a vpravo a o úpravu časování světelné signalizace. Důvodem je snaha o zvýšení bezpečnosti v této frekventované křižovatce.

Plzeň: Světelná signalizace na Belánce prošla úpravou
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Na výjezdu z ulice Borské jsou jen dva jízdní pruhy: rovně a vlevo a rovně a vpravo. Vzhledem k intenzitě projíždějících vozidel není možné vyhradit jeden pruh pouze pro levé odbočení. „Původně se v rámci světelného cyklu nejdříve rozjížděla ulice U trati včetně levého odbočení na Bory. Teprve poté šel souběžný zelený signál pro Borskou ulici jako celek. A příliš často se opakoval scénář dopravní nehody, kdy se vozidlo odbočující z Borské ulice vlevo do centra střetlo s vozidlem jedoucím z ulice U Trati, které v přímém směru najíždělo do křižovatky s určitým časovým odstupem za auty před sebou. Dlouhá zelená toto umožňovala a odbočujícím nebylo vždy zcela zřejmé, zda najíždějící auto již zastaví či nikoli,“ vysvětlil Vladimír Pouzar ze Správy veřejného statku města Plzně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Můžete opravdu zaručit, že nezvýšíte daně?

A kde pak tedy budete chtít vzít na vaše další sliby, které vítám, jen se bojím, zda je naplníte a kde na to vezmete - například návrat školkovného.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Západní tangenta bude od neděle průjezdná, zácpy u Globusu končí

20:36 Olomouc: Západní tangenta bude od neděle průjezdná, zácpy u Globusu končí

Neděle 27. července bude dnem, na který město čekalo desítky let. Začne fungovat dálniční obchvat Ol…