Plzeň: Žebřík posouvá slavnostní vyhlášení na září

19. 4. 2021 16:02

Organizátoři Hudebních cen Žebřík ohlásili přeložení slavnostního vyhlášení z květnového termínu na září. Učinili tak vzhledem k stále nejisté situaci, v níž jsou kvůli epidemii onemocnění covid-19 organizátoři kulturních akcí.

Plzeň: Žebřík posouvá slavnostní vyhlášení na září
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň
reklama

Nový termín slavnostního udílení Hudebních cen Žebřík byl stanoven na pátek 3. září 2021, místem konání zůstává DEPO2015 v Plzni. Tento termín umožňuje pořadatelům pojmout akci jako velký open air. „Věříme, že po letních prázdninách už konečně bude situace nakloněna i pořádání kulturních akcí tohoto charakteru a rozsahu, a vyhlášení výsledků hudební ankety Žebřík bude moci proběhnout tradiční a plnohodnotnou formou. Na akci hodláme uvést vítěze dvou posledních ročníků ankety, tedy za roky 2019 a 2020, a to v té nejreprezentativnější podobě, samozřejmě i za účasti hudebních fanoušků,“ uvedl ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Největšími aspiranty na ocenění jsou podle hudebních fanoušků, kteří v anketě hlasovali v lednu a únoru tohoto roku, Anna K, Lenny, David Koller, Marek Ztracený, Miro Žbirka, Lucie, Monkey Business a Tata Bojs, nominace získali také Marpo, David Koller, Marek Ztracený, Mňága a Žďorp, Poetika, Skyline, Michal Hrůza, Barbora Poláková, Ewa Farna a další. Pro vítěze jsou již připraveny originální sošky z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka.

Moderátory slavnostního večera budou Marek Taclík a Žofie Dařbujánová. Vystoupí již dříve avizovaní Michal Prokop, Miro Žbirka, Anna K, John Wolfhooker, Marpo & TroubleGang a další.

Hudební fanoušci hlasovali také v zahraniční části ankety. V té dominovali hardrockoví velikáni Ozzy Osbourne, AC/DC nebo Pearl Jam, uspěl však i Harry Styles či zpěvačka LP.

Organizátorem Hudebních cen Žebřík je magazín iREPORT. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Baxa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Mateřinka v Eliášově ulici bude mít novou střechu

21:12 Česká Lípa: Mateřinka v Eliášově ulici bude mít novou střechu

V havarijním stavu je v současnosti střecha na budově mateřské školy v Eliášově ulici. Na letní práz…