„Parkour není jen skákání. Je to moderní pohybová disciplína, jejíž ústřední myšlenkou je rozvoj schopností k překonávání překážek nejen těch fyzických ale i životních. Pro překonávání překážek se využívají skoky, běh, lezení, šplh, pohyby ve visu za ruce a akrobatické prvky. Parkouristé jsou ve svých komunitách ale i mimo ně pozitivními vzory pro mládež ze všech sociálních skupin a i toto je důvod, proč jsme hřiště nechali vybudovat,“ uvedl při slavnostním otevření primátor Martin Zrzavecký, který se akce zúčastnil spolu s ekonomickým náměstkem Pavlem Kotasem a radním pro správu městských nemovitostí Davidem Šloufem.
Podle Davida Šloufa se na návrhu hřiště podíleli místní, plzeňští vyznavači parkouru, kteří mají své vlastní tréninkové skupiny. „Navrhovali jak druh a velikost překážek, ale i jejich rozložení v rámci celého hřiště o ploše 600 metrů čtverečních. Parkourové hřiště tvoří čtyři sestavy zdí, dvě sestavy zdí a hrazd, samostatná sestava hrazd, tři balanční trubky různých délek a tvarů, šest dřevěných sestav a prvků z akátu a dubu a dominantou je betonová soustava krychlí,“ přiblížil David Šlouf.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV