„Do vzdělávacího programu jsme se přihlásili, protože naším záměrem bylo rozšířit služby úřadu pro handicapované občany,“ vysvětluje Petr Triner, ředitel úřadu správních agend. „Proškoleni byli zaměstnanci různých pracovišť, kteří nejčastěji mohou s handicapovanými občany a seniory jednat. Jsou připraveni kvalifikovaně a na partnerské úrovni komunikovat,“ doplňuje ředitel.
Součástí certifikace je i posouzení přístupnosti prostor, například pro osoby se sníženou pohyblivostí, se smyslovým postižením nebo pro seniory. „V praxi poznají klienti standard nabízených služeb díky logu Přátelské místo. V Plzni jím budou označena pracoviště v budovách magistrátu na náměstí Republiky 1 a 16, Kopeckého sady 11 a 13, Martinská 2, Škroupova 4, 5 a 7, Tylova 36 a Koterovská 162,“ upozorňuje Petr Triner.
Přátelská místa jsou projektem Českého červeného kříže, který garantuje a realizuje na celém území republiky Oblastní spolek Českého červeného kříže Hradec Králové. Cílem projektu je vytvořit síť certifikovaných poskytovatelů služeb. Na základě speciálního školení získá personál užitečné teoretické informace a především praktické dovednosti pro svoji práci. Zároveň bude na vysoké úrovni schopen nabídnout služby i lidem s různými typy omezení nebo znevýhodnění tak, aby nevznikly obavy, problémy nebo překážky ani na straně poskytovatele, ani na straně klienta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: plzen.eu