V současné době je tak v Plzni před domy, v nichž tito lidé žili před násilným sestěhováním a deportací do koncentračních nebo vyhlazovacích táborů, umístěno již 57 pamětních kamenů. Mají přimět kolemjdoucí zastavit se a vzpomenout si na tyto oběti nacistického režimu.
„V letošním roce jsme uctili položením kamenů památku například Otty Eisenschimla, Hanuše Mühlsteina, kdy přítomna položení kamene byla jeho rodina z Německa, lékaře Maxe Wintersteina, rodiny Löwů, Bondyových, Naschauerových, Kohnových, Fischlových či Burgových. Většina těchto plzeňských občanů zahynula v Osvětimi, Terezíně a Izbici. Je velmi důležité na tyto strašlivé události šoa nezapomenout,“ řekl primátor města Martin Baxa.
„Odbor kultury Magistrátu města Plzně obdržel pro letošek celkem 24 návrhů od pozůstalých i veřejnosti, a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí – konkrétně z Velké Británie a Německa,“ vysvětlila náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV