Účastníci se nejprve seznámili s tím, jak daleko je město s řešením problémů, na které občané města upozorňovali v minulých letech. Mimo jiné se dověděli, že se konečně bude dávat do pořádku ulice Rovniny, na jejíž opravu se podařilo získat dotaci, a že se zahájením stavby dvou tělocvičen v Bobrovníkách a Darkovičkách se počítá už v letošním roce. „Jsme pyšní nato, že se nám během jednoho roku podařilo připravit obě stavby a zajistit pro ně financování,“ řekla místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová.
U šesti a jednoho kulatého stolu pak občané diskutovali s představiteli města, co by mělo přijít na řadu v nejbližší době. Nejdelší seznam vznikl u stolu, kde se probírala doprava, jeden palčivý problém lidi trápí v sociální oblasti. Se svými návrhy si vybojovali pozornost i mladí z hlučínského gymnázia, kteří pracovali u samostatného stolu. Jejich požadavek na zajištění třídění odpadů na veřejných prostranstvích se dostal mezi deset top problémů. Svým hlasováním pak účastníci fóra vytvořili pořadí námětů, jimiž by se mělo město podle jejich názoru co nejdříve zabývat. Zamíchat jím může ještě anketa mezi dalšími občany města. S výsledky hlasování se na podzim seznámí zastupitelé a určí garanty, kteří budou zodpovědní zato, aby žádný z problémů nezapadl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV