„Systém sdílení kol je velmi populární. Pomáhá rychlé dopravě po městě aníž by uživatel musel vlastnit kolo. Pomocí aplikace v mobilním telefonu si kolo vypůjčíte aodstavíte ho pak v zónách, které pokrývají velkou část města,“ řekl náměstek primátora Michal Jedlička. Stejně jako v jiných městech se i v Opavě počítá s tím, že cca prvních15 minut jízdy bude zdarma, za další čas pak cyklista prostřednictvím zmíněné aplikace zaplatí symbolickou částku. Konkrétně bude vše známo až po ukončení soutěže, která počítá s tím, že by Opava dostala zapůjčeno zhruba 80 kol.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

