Praha 3: Přijďte si připomenout Pražský mír na Parukářku a do Galerie pod radnicí

18.08.2016 17:56 | Zprávy
autor: PV

Praha 3 si 20. srpna vzpomene na historické události roku 1866, které se dotkly i Žižkova. Smlouva Pražský mír právě před 150 lety ukončila prusko-rakouskou válku. V Galerii pod radnicí můžete do konce srpna navštívit výstavu, která více přiblíží tyto dějinné události. Na Parukářce 20. srpna můžete zhlédnout autentickou přehlídku vojenských táborů a zbraní včetně odborného výkladu.

Praha 3: Přijďte si připomenout Pražský mír na Parukářku a do Galerie pod radnicí
Foto: mmkv.cz
Popisek: Budova radnice Prahy 3

Prusko-rakouská válka skončila ujednáním tzv. Pražského míru, podle něhož je pojmenovaná i letošní vzpomínková akce. Císař František Josef I. právě v tomto období nařídil v zájmu růstu města zbourání městských hradeb. Žižkov v té době ještě fakticky neexistoval, na území mezi Olšanskou ulicí a tehdejší Vídeňskou silnicí, dnešní ulicí Seifertovou a Husitskou, ale právě tehdy začal vznikat. Během prusko-rakouské války se strategickým místem stal i vrch Vítkov, odkud obyvatelé sledovali, zda se již Prusové blíží k Praze. „Na období po letních prázdninách jsme připravili v oblasti kultury mnoho akcí. Jednou z nich je právě „Pražský mír", který bude mít co nabídnout dětem, ale i starším návštěvníkům. Zajímavá bude například přednáška historika Pavla Beliny, který přiblíží dějiny naší městské části. Na celý program spojený s připomenutím Pražského míru se budu opravdu těšit," komentuje připravovanou událost zástupce starostky pro oblast kultury Alexander Bellu.

Akce s názvem Pražský mír se koná 20. srpna na Parukářce. Program, který bude pamatovat na malé i velké návštěvníky, nabídne například možnost navštívit prostředí vojenských táborů soupeřících stran a přenést se tak na chvíli do vzdálené historie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Trafiky

V čem je rozdíl jestli tato vláda zřídí ministerstvo pro sport a tím, když vy jste zřizovali hned několik nových ministerstev? Nebo uznáte, že taky nešlo o nic jiného než o politickou trafiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Na některé otázky TV Nova se slušně odpovědět nedá

22:42 Ústí nad Labem: Na některé otázky TV Nova se slušně odpovědět nedá

Z neochoty odpovídat na položené otázky osočil vedení města reportér televize Nova Martin Kočárek. Z…