Praha 4 rozdělí na dotacích šestnáct milionů korun

08.12.2016 10:05

Praha 4 vyhlásila dotační programy na rok 2017. Na dotacích, jednoletých i víceletých, městská část příští rok rozdělí zhruba 16 milionů korun. Dotace jsou určeny na podporu sportovních a tělovýchovných aktivit, činnost kulturních subjektů, bezpečnost dětí a mládeže, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a na podporu organizací zabývajících se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky, na podporu životního prostředí, zdravotní, sociální a rodinné politiky a integraci cizinců a národnostních menšin.

Praha 4 rozdělí na dotacích šestnáct milionů korun
Foto: lipensko.org
Popisek: Nuselská radnice
reklama

„Na dotace máme letos stejný objem finančních prostředků jako v loňském roce, ale důležitou zprávou pro žadatele o dotace je, že peníze dostanou dříve než v minulých letech,“ uvedl Zdeněk Pokorný (STAN – Tučňák), radní pro bezpečnost, IT a grantovou politiku. „Naší prioritou stále zůstávají i pro příští rok děti, sociální oblast a kultura.“

Na financování sportu je určeno více než 7 milionů korun a na financování sportovních a tělovýchovných aktivit mládeže částka přesahující milion korun. Téměř 8 milionů korun je vyčleněno na financování podpory kulturních subjektů, bezpečnosti dětí a mládeže, prevenci rizikového chování dětí a mládeže a na podporu organizací zabývajících se snižováním rizik v oblasti protidrogové problematiky, dále na integraci cizinců a národnostních menšin, oblast životního prostředí a na podporu zdravotní, sociální a rodinné politiky.

Lhůta pro podání žádostí je do 26. ledna 2017. Navrhované dotace by mělo Zastupitelstvo městské části Praha 4 projednat v dubnu příštího roku.

Vyhlášené dotační programy včetně veškerých informací naleznete v sekci Granty a dotační programy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

21:23 Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

Nájemní smlouvu mezi městem Přerovem a společností Agel schválili dnes na mimořádném zasedání přerov…