Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka fungují on-line

7. 4. 2020 9:14

Aktuální situace přináší velké změny také v činnosti smíchovských komunitních center Prádelna a Louka. „Jelikož byly aktivity Komunitního centra Prádelna přerušeny, spouští se od dubna varianta pravidelných kurzů pro seniory v distanční podobě – on-line lekce, korespondenční studium, domácí cvičení a úlohy, inspirace a podněty k individuální aktivitě,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka fungují on-line
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Prádelna
reklama

Ve spolupráci s lektory jednotlivých aktivit, mezi které patří například kurzy práce s PC, základy digitální grafiky, jazykové kurzy, ale také řada pohybových lekcí včetně jógy nebo zdravotní gymnastiky, zpracovávají pracovníci komunitního centra Prádelna jimi dodané podklady, které posílají přihlášeným seniorům e-mailem, případně komunikují se svými žáky také sami lektoři. Některé lekce v audiovizuální podobě se pak zveřejňují na webových a FB stránkách komunitního centra. Snahou je dodržet postupně původní rozvrh pravidelných aktivit pro seniory v této virtuální podobě. Samozřejmě účastníkům je k dispozici i telefonická podpora a pomoc v případě potřeby.

Na stejném principu začalo fungovat i Komunitní centrum Louka, které kromě jazykových a počítačových kurzů, trénování paměti a tvůrčích kurzů „na dálku“ například vyhlásilo i soutěž o nejzajímavější velikonoční dekoraci.

Cílem je především udržet funkční seniorské komunity, které se v komunitních centrech vytvořily, povzbudit seniory k aktivitě i nabídnout jim příležitost k vyzkoušení znalostí z kurzů práce s digitální technikou v praxi. Navíc je to také šance k zapojení seniorů, kteří se aktivit v centrech osobně nezúčastňovali, ale nyní se mohou přidat. Stačí se přihlásit e-mailem: kcpradelna@seznam.cz nebo kclouka@seznam.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířov: Žadatelé o dotace z rozpočtu města pro rok 2021 mohou zasílat žádosti

21:16 Havířov: Žadatelé o dotace z rozpočtu města pro rok 2021 mohou zasílat žádosti

Také letos mohou jednotlivci, spolky, kluby, zájmová sdružení a ostatní neziskové subjekty s kvalití…