Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka fungují on-line

07.04.2020 9:14

Aktuální situace přináší velké změny také v činnosti smíchovských komunitních center Prádelna a Louka. „Jelikož byly aktivity Komunitního centra Prádelna přerušeny, spouští se od dubna varianta pravidelných kurzů pro seniory v distanční podobě – on-line lekce, korespondenční studium, domácí cvičení a úlohy, inspirace a podněty k individuální aktivitě,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka fungují on-line
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Prádelna

Ve spolupráci s lektory jednotlivých aktivit, mezi které patří například kurzy práce s PC, základy digitální grafiky, jazykové kurzy, ale také řada pohybových lekcí včetně jógy nebo zdravotní gymnastiky, zpracovávají pracovníci komunitního centra Prádelna jimi dodané podklady, které posílají přihlášeným seniorům e-mailem, případně komunikují se svými žáky také sami lektoři. Některé lekce v audiovizuální podobě se pak zveřejňují na webových a FB stránkách komunitního centra. Snahou je dodržet postupně původní rozvrh pravidelných aktivit pro seniory v této virtuální podobě. Samozřejmě účastníkům je k dispozici i telefonická podpora a pomoc v případě potřeby.

Na stejném principu začalo fungovat i Komunitní centrum Louka, které kromě jazykových a počítačových kurzů, trénování paměti a tvůrčích kurzů „na dálku“ například vyhlásilo i soutěž o nejzajímavější velikonoční dekoraci.

Cílem je především udržet funkční seniorské komunity, které se v komunitních centrech vytvořily, povzbudit seniory k aktivitě i nabídnout jim příležitost k vyzkoušení znalostí z kurzů práce s digitální technikou v praxi. Navíc je to také šance k zapojení seniorů, kteří se aktivit v centrech osobně nezúčastňovali, ale nyní se mohou přidat. Stačí se přihlásit e-mailem: kcpradelna@seznam.cz nebo kclouka@seznam.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Probíhá oprava dětského hřiště na ulici A. Slavíčka

9:32 Prostějov: Probíhá oprava dětského hřiště na ulici A. Slavíčka

Dětské plácky a hřiště v Prostějově postupně prochází opravami a obnovou.