Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka fungují on-line

07.04.2020 9:14

Aktuální situace přináší velké změny také v činnosti smíchovských komunitních center Prádelna a Louka. „Jelikož byly aktivity Komunitního centra Prádelna přerušeny, spouští se od dubna varianta pravidelných kurzů pro seniory v distanční podobě – on-line lekce, korespondenční studium, domácí cvičení a úlohy, inspirace a podněty k individuální aktivitě,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Komunitní centra Prádelna a Louka fungují on-line
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Prádelna

Ve spolupráci s lektory jednotlivých aktivit, mezi které patří například kurzy práce s PC, základy digitální grafiky, jazykové kurzy, ale také řada pohybových lekcí včetně jógy nebo zdravotní gymnastiky, zpracovávají pracovníci komunitního centra Prádelna jimi dodané podklady, které posílají přihlášeným seniorům e-mailem, případně komunikují se svými žáky také sami lektoři. Některé lekce v audiovizuální podobě se pak zveřejňují na webových a FB stránkách komunitního centra. Snahou je dodržet postupně původní rozvrh pravidelných aktivit pro seniory v této virtuální podobě. Samozřejmě účastníkům je k dispozici i telefonická podpora a pomoc v případě potřeby.

Na stejném principu začalo fungovat i Komunitní centrum Louka, které kromě jazykových a počítačových kurzů, trénování paměti a tvůrčích kurzů „na dálku“ například vyhlásilo i soutěž o nejzajímavější velikonoční dekoraci.

Cílem je především udržet funkční seniorské komunity, které se v komunitních centrech vytvořily, povzbudit seniory k aktivitě i nabídnout jim příležitost k vyzkoušení znalostí z kurzů práce s digitální technikou v praxi. Navíc je to také šance k zapojení seniorů, kteří se aktivit v centrech osobně nezúčastňovali, ale nyní se mohou přidat. Stačí se přihlásit e-mailem: kcpradelna@seznam.cz nebo kclouka@seznam.cz.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

22:09 Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

Radnice odstartovala veřejnou sbírku Vánoční strom. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladni…