„V samotné původní koncepci komunitního centra byl uveden jako jeden ze zamýšlených přínosů tohoto zařízení jeho využití mj. coby prostoru pro rozličná občanská sdružení, spolky nebo neformální občanské projekty obyvatel především naší městské části Praha 5“ říká JUDr. Petr Lachnit, který stál před lety u samotného vzniku současné podoby centra.
Nyní je komunitní centrum využíváno a spolupracuje se spoustou organizací, např. Sdružení Rumunů v České republice, Bulharský kulturní institut v Praze, Cestou necestou, z.s., Jako doma – Homelike, o.p.s., Nadace Charty 77 atd. Stejně tak zde nalezla zázemí taneční škola InDance, kurzy tance – zouk nebo semináře a workshopy věnované permakultuře, zahradničení a semenaření. Spolupráce probíhá většinou formou pronájmu, který je však v případě projektů souvisejících s činností a posláním komunitního centra takřka symbolický. Významným přínosem je totiž propojení již stávajících aktivit s novými podněty, prolínání a otevírání nových souvislostí, mezioborová a mezigenerační spolupráce ve prospěch všech návštěvníků centra. Společným jmenovatelem tak stále zůstává přínos pro místní komunitu, i když ani příjem z pronájmů není coby další zdroj financování provozu centra zcela zanedbatelný. Většinou však dochází k propojení s dalšími činnostmi a pravidelnými návštěvníky Komunitním centrem Prádelna, což bývá často celkem nečekané, ale o to více inspirující.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV