Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!

26.09.2017 9:16

Jak dostat na Motolský „cvičák“ 1500 fanoušků všech věkových kategorií? Na to mají v Helppes - Centru výcviku asistenčních psů pro postižené jednoduchý recept. Na jednu stage postavte Karla Gotta a Miro Žbirku. A jaké peklo se rozpoutá pod pódiem? Kdo nezažil, o moc přišel!

Praha 5: Lachnit v Motole promotorem – studenti na něj štěkali!
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit se čtyřnohou pohádkovou Sněhurkou
reklama

V sobotu 23. září 2017 se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 slavilo. A že bylo co oslavovat. Nejenže se uskutečnila, v Motole již tradiční, promoce dvanácti čtyřnohých absolventů Vysokého Učení Helppsího, kateder Asistenčních psů, Signálních psů a Vodících psů ročníku 2016/2017, ale společnost Helppes při té příležitosti oslavila své šestnácté narozeniny. V 11 hod. byl zahájen již patnáctý ročník Super dne Helppes.

Promující asistenty a jejich novopečené majitele - lidi s postižením, přišla podpořit spousta VIP osobností z hudební scény. Patrony dvanácti nových asistenčních psů se stali Karel Gott, Marta Kubišová, Bára Nesvadbová, Anička Fialová, Miro Žbirka, Karel Kahovec, Viktor Sodoma, Samer Issa a kapely V-Rock a NASYCEN. Mezi dalšími hosty byl i radní MČ Prahy 5 - JUDr. Petr Lachnit.

V rámci bohatého programu bylo možné shlédnout také různé netradiční ukázky výcviku asistenčních zvířat. Psí asistenti se představili v pohádkovém představení Sněhurka a sedm trpaslíků. V další ukázce nadchla diváky vodící kobylka Katrijn, která veřejnosti dokázala, že i koníka je možné naučit asistenčním úkolům, jako je podávání předmětů nebo pomoc s otevíráním dveří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Jičín: Radar na bodové měření rychlosti hlídá Revoluční ulici

21:10 Nový Jičín: Radar na bodové měření rychlosti hlídá Revoluční ulici

Od dnešního dne kontroluje jízdu vozidel v Revoluční ulici v Novém Jičíně nový radar. Zařízení na bo…