Praha 5: Petr Lachnit převzal nová loga pro Dům sociálních služeb

07.07.2016 10:14

Výtvarník Jiří David, který se proslavil nejen neonovým srdcem na Pražském hradě, věnoval příspěvkové organizaci Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 dvě umělecká díla v podobě log, která vytvořil pro Dům s pečovatelskou službou v ulici Zubatého 10 a Dům sociálních služeb v ulici Na Neklance 15.

Praha 5: Petr Lachnit převzal nová loga pro Dům sociálních služeb
Foto: Dům sociálních služeb
Popisek: Nové logo Domu sociálních služeb.

Obě sociální zařízení provozuje příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Obě výtvarná díla od prof. Jiřího Davida převzal radní JUDr. Petr Lachnit.  Následoval podpis licenční smlouvy o bezplatném užívání obou výtvarných děl.

„Motivy se postupně začnou objevovat na všech tištěných a elektronických materiálech týkajících se uvedených středisek Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Loga moderním způsobem symbolizují lidský život, stáří a apelují na ochotu nás všech chápat a pomáhat seniorům,” komentoval grafickou podobu a symboly radní Petr Lachnit.

Autor, který pro Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 obě loga zcela zdarma ztvárnil, je významný český malíř a fotograf. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která vznikla v roce 1987.

Prof. Jiří David od druhé poloviny 80. let výrazně spoluvytváří podobu i atmosféru českého umění. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. let, kdy se také začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti. Prof. Jiří David se také věnuje mediální angažovanosti.

Originály uměleckých děl jsou vystaveny ve vstupních halách obou zařízení Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

21:17 Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

V nedělní podvečer se břeclavský park u pěší zóny vánočně rozzáří. I letos návštěvníky parku potěší …