Praha 5: Petr Lachnit převzal nová loga pro Dům sociálních služeb

07.07.2016 10:14

Výtvarník Jiří David, který se proslavil nejen neonovým srdcem na Pražském hradě, věnoval příspěvkové organizaci Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 dvě umělecká díla v podobě log, která vytvořil pro Dům s pečovatelskou službou v ulici Zubatého 10 a Dům sociálních služeb v ulici Na Neklance 15.

Praha 5: Petr Lachnit převzal nová loga pro Dům sociálních služeb
Foto: Dům sociálních služeb
Popisek: Nové logo Domu sociálních služeb.

Obě sociální zařízení provozuje příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Obě výtvarná díla od prof. Jiřího Davida převzal radní JUDr. Petr Lachnit.  Následoval podpis licenční smlouvy o bezplatném užívání obou výtvarných děl.

„Motivy se postupně začnou objevovat na všech tištěných a elektronických materiálech týkajících se uvedených středisek Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5. Loga moderním způsobem symbolizují lidský život, stáří a apelují na ochotu nás všech chápat a pomáhat seniorům,” komentoval grafickou podobu a symboly radní Petr Lachnit.

Autor, který pro Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 obě loga zcela zdarma ztvárnil, je významný český malíř a fotograf. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Tvrdohlaví, která vznikla v roce 1987.

Prof. Jiří David od druhé poloviny 80. let výrazně spoluvytváří podobu i atmosféru českého umění. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. let, kdy se také začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti. Prof. Jiří David se také věnuje mediální angažovanosti.

Originály uměleckých děl jsou vystaveny ve vstupních halách obou zařízení Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

22:10 Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

Už jen necelý rok zbývá podle vedení společnosti ČEZ Teplárenská do ukončení výroby energií z uhlí v…