Praha 5: Petr Lachnit zahájil Rock Kodiaka v pražském Motole

28. 6. 2017 9:17

Již 9. ročník nejen hudebního festivalu na podporu zdravotně a tělesně handicapovaných, nazvaný "Rock Kodiaka" se konal v sobotu 24. června v Caravan Campu na Plzeňské ulici v Praze 5 - Motole. Celou akci včetně zajímavého doprovodného programu připravili motorkáři z klubu Bikers Prague.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil Rock Kodiaka v pražském Motole
Foto: Praha 5
Popisek: Petr Lachnit zahájil "Rock Kodiaka" v pražském Motole
reklama

Motorkáři z Bikers Prague jak sami uvádí, jsou partou lidí, co mají rádi motorky a vše s nimi spojené. Milují svobodu kolem nich. Jsou v pohodě a to samé očekávají od lidí, přátel a kolegů, kteří se k nim chtějí přidat. Ale nejen to, jsou také lidsky odpovědní a  solidární, což dokazují  pravidelným pořádáním charitativního festivalu Rock Kodiaka.  

Městská část Praha 5, která již několikrát finančně podpořila konání tohoto festivalu, byla zastoupena JUDr. Petrem Lachnitem, členem rady MČ Praha 5, jenž převzal nad touto výjimečnou akcí záštitu a byl průběhu festivalu osobně přítomen.  

Účelem festivalu Rock Kodiaka nebylo jen pobavit přítomné, především rodiče s dětmi, ale zejména z výtěžku akce přispět na obecně prospěšnou společnost Rehafit - rehabilitační centrum pro tělesně postižené a dále také na Dětské centrum Paprsek - péče o děti a mládež s postiženími. Obě organizace napomáhají ke zlepšování zdravotního stavu a sociálního postavení osob zdravotně a tělesně postižených, a starají se o fyzicky a psychicky handicapované děti.

Dětské centrum Paprsek je modelovým zařízením komplexní péče o děti a mládež s mentálním a kombinovaným postižením a jejich rodiny. Paprsek poskytuje na území hlavního města Prahy sociální službu denní stacionář a chráněné bydlení, věnuje se terapii a odbornému poradenství v oblasti psychologie, logopedie, rehabilitace a pedagogiky podle Marii Montessori a pořádá přípravné kurzy v rámci náhradní rodinné péče.

Jako pokaždé, celý den probíhal ve skvělé atmosféře díky organizátorům akce a všem návštěvníkům, kteří se rozhodli podpořit jedinečnou akci a naše malé i dospělé spoluobčany s handicapem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Lidé na sbírkové konto Zoo poslali téměř 200 000 korun

21:23 Zlín: Lidé na sbírkové konto Zoo poslali téměř 200 000 korun

Na sbírkové konto, které zlínská zoo zřídila v důsledku finančního propadu způsobeného uzavřením are…