Praha 5: Pobytové odlehčovací zařízení Na Neklance, partner nejen pro rodiny pečující o své seniory

19.06.2017 11:30

Jak uvedl redakci JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5 "Příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci v Praze 5 nabízí v domě sociálních služeb s odlehčovací pobytovou službou seniorům od 60 let krátkodobé či dlouhodobé pobyty. Jedná se o zařízení s péčí 24hod.denně, s kapacitou 27 lůžek. Péče je zde poskytována i klientům částečně imobilním, inkontinentním a klientům trpícími lehkou formou demence."

Praha 5: Pobytové odlehčovací zařízení Na Neklance, partner nejen pro rodiny pečující o své seniory
Foto: Praha 5
Popisek: Logo pro Dům s pečovatelskou službou v Zubatého 10 a Dům sociálních služeb v ulici Na Neklance.

Pracovní tým složený ze zdravotních sester, školených pečovatelek, sociální a aktivizační pracovnice, zde pečuje nejen o tělo klienta, ale i o jeho psychickou pohodu formou aktivizačních programů, kulturních programů a fakultativních služeb. Klienti zde mohou načerpat sílu po návratu ze zdravotnického zařízení, rodiny pečující o rodinné příslušníky mohou v klidu odcestovat na dovolenou s vědomím, že je o jejich příbuzné dobře postaráno a mají tak možnost si odpočinout od náročné péče.

Dále je zde pečováno o seniory, kteří již nemohou z důvodu zhoršení zdravotního stavu sami setrvat v domácím prostředí, potřebují 24 hod. péči a čekají na přijetí do některého z pobytových zařízení. Kromě základních služeb péče o osobu zde nabízíme i doplňkové služby velmi oblíbené mezi našimi klienty. Jde o kadeřnictví, pedikúru a masáže.

S příchodem jara a s ním i teplých dnů bylo opět otevřeno atrium, které mohou klienti i s jejich návštěvami využívat přes celý den k příjemnému posezení, třeba při kávě. Krédem tohoto zařízení je individuální přístup ke klientovi. "Rovněž nám jde o to, být pro rodiny a seniory samotné rovnocenným partnerem při plánování a následném poskytování péče o ně tak, aby se u nás cítili co nejlépe a rádi se k nám vraceli" dodává radní JUDr. Petr Lachnit.

Více zde.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka 2024 aneb Společně do Malé Vídně

22:05 Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka 2024 aneb Společně do Malé Vídně

Tradiční Slavnosti města Šumperka budou mít v letošním roce nové pojetí! Během čtyř dnů ožije slavno…