Praha 5: Vernisáž fotografií „Zákoutí domova“ v Komunitním centru Louka

24.06.2019 9:15

Dne 27. června ve 13 hodin zahájí radní JUDr. Petr Lachnit ve smíchovském Komunitním centru Louka vernisáž výstavy digitálních fotografií, nazvanou Zákoutí domova. Fotografie jako umělecká díla vznikaly v komunitním centru Louka již během prvního cyklu fotografických kurzů pro seniory z Prahy 5.

Praha 5: Vernisáž fotografií „Zákoutí domova“ v Komunitním centru Louka
Foto: Praha 5
Popisek: Kurz fotografování pro seniory

Kurz fotografování a zpracování digitální fotografie přilákal své první účastníky do příjemného prostředí komunitního centra Louka během měsíce. A krátce nato se všichni navzájem mohli přesvědčit o svém mnohdy skrytém talentu vnímání okolního světa, smyslu pro detail a vyjádření emocí.

Cílem kurzu byla fotografie jako obraz, jedinečné umělecké dílo. Pod odborným vedením lektorky kurzu nejprve začaly padat zábrany účastníků vytvořit něco osobitého a hodnotného. Ale postupně se povedlo odhalit tajemství fotografování a zpracování digitální fotografie. Senioři se nejprve seznámili s tím, že fotografování je velmi kreativní a subjektivně obohacující proces. Naučili se fotit, a nejen to. Také mít radost z focení, dokázat základní úpravy v grafických počítačových programech, fotit i po skončení kurzu a pokračovat koncepčně. Kurz poodhalil všem, co je to „mít umělecké „oko“, tj. umět se dívat, a zároveň zajistit estetičnost fotografie. Soustředit se na kompozici, barevnost a čistotu obrazu.

A proč bylo vybráno právě téma „Zákoutí domova“?

Mnohdy nejkrásnější a nejzajímavější věci jsou blízko nás, zcela určitě v místech, kde se denně pohybujeme, a jen si jich prostě nevšimneme. Kurz digitální fotografie pro začátečníky měl účastníkům otevřít oči a duši. Podívat se na své blízké okolí z nového úhlu pohledu, a to nejen přes hledáček „foťáku“. Cílem byl jasný koncept tématu, série 3-5 fotografií, který znázorňuje „Zákoutí domova“, jako je například architektura města Prahy 5, každodenní místa, která potkáváme a míjíme, kde bydlíme. Ale zároveň to mohla být i skutečná drobná zákoutí vlastních domovů, zajímavých věcí a subjektivně významných detailů. Naše vernisáž digitální fotografie ztvárnila krásným a ojedinělým způsobem své autory a návštěvník vernisáže bude mít těžké posoudit, které dílo je to nejzdařilejší.

Pro velký úspěch, plný zcela osobních zážitků, ale také současně vzájemného sdílení, umění komunikovat skrze fotografii, tyto kurzy pokračují v dalších cyklech.

Pokud i vy chcete objevovat sebe sama touto zajímavou formou a chtěli byste se naučit nové věci, přijďte se inspirovat naší vernisáží a uměním našich seniorů a seniorek, jste srdečně zváni. Anebo se můžete se na kurzy digitální fotografie přihlásit na telefonním čísle 775788006, přijďte, těšíme se na vás.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

21:17 Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

V nedělní podvečer se břeclavský park u pěší zóny vánočně rozzáří. I letos návštěvníky parku potěší …