Praha 5: Vernisáž fotografií „Zákoutí domova“ v Komunitním centru Louka

24.06.2019 9:15

Dne 27. června ve 13 hodin zahájí radní JUDr. Petr Lachnit ve smíchovském Komunitním centru Louka vernisáž výstavy digitálních fotografií, nazvanou Zákoutí domova. Fotografie jako umělecká díla vznikaly v komunitním centru Louka již během prvního cyklu fotografických kurzů pro seniory z Prahy 5.

Praha 5: Vernisáž fotografií „Zákoutí domova“ v Komunitním centru Louka
Foto: Praha 5
Popisek: Kurz fotografování pro seniory

Kurz fotografování a zpracování digitální fotografie přilákal své první účastníky do příjemného prostředí komunitního centra Louka během měsíce. A krátce nato se všichni navzájem mohli přesvědčit o svém mnohdy skrytém talentu vnímání okolního světa, smyslu pro detail a vyjádření emocí.

Cílem kurzu byla fotografie jako obraz, jedinečné umělecké dílo. Pod odborným vedením lektorky kurzu nejprve začaly padat zábrany účastníků vytvořit něco osobitého a hodnotného. Ale postupně se povedlo odhalit tajemství fotografování a zpracování digitální fotografie. Senioři se nejprve seznámili s tím, že fotografování je velmi kreativní a subjektivně obohacující proces. Naučili se fotit, a nejen to. Také mít radost z focení, dokázat základní úpravy v grafických počítačových programech, fotit i po skončení kurzu a pokračovat koncepčně. Kurz poodhalil všem, co je to „mít umělecké „oko“, tj. umět se dívat, a zároveň zajistit estetičnost fotografie. Soustředit se na kompozici, barevnost a čistotu obrazu.

A proč bylo vybráno právě téma „Zákoutí domova“?

Mnohdy nejkrásnější a nejzajímavější věci jsou blízko nás, zcela určitě v místech, kde se denně pohybujeme, a jen si jich prostě nevšimneme. Kurz digitální fotografie pro začátečníky měl účastníkům otevřít oči a duši. Podívat se na své blízké okolí z nového úhlu pohledu, a to nejen přes hledáček „foťáku“. Cílem byl jasný koncept tématu, série 3-5 fotografií, který znázorňuje „Zákoutí domova“, jako je například architektura města Prahy 5, každodenní místa, která potkáváme a míjíme, kde bydlíme. Ale zároveň to mohla být i skutečná drobná zákoutí vlastních domovů, zajímavých věcí a subjektivně významných detailů. Naše vernisáž digitální fotografie ztvárnila krásným a ojedinělým způsobem své autory a návštěvník vernisáže bude mít těžké posoudit, které dílo je to nejzdařilejší.

Pro velký úspěch, plný zcela osobních zážitků, ale také současně vzájemného sdílení, umění komunikovat skrze fotografii, tyto kurzy pokračují v dalších cyklech.

Pokud i vy chcete objevovat sebe sama touto zajímavou formou a chtěli byste se naučit nové věci, přijďte se inspirovat naší vernisáží a uměním našich seniorů a seniorek, jste srdečně zváni. Anebo se můžete se na kurzy digitální fotografie přihlásit na telefonním čísle 775788006, přijďte, těšíme se na vás.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jičín: Nahlédněte do studie řešení dopravy v centru, kterou zpracovala ČVUT

13:05 Jičín: Nahlédněte do studie řešení dopravy v centru, kterou zpracovala ČVUT

Ve čtvrtek 21. 9. se uskutečnila beseda o konceptu řešení dopravy v centru města. Tento dokument vyt…