„Stane se tak již počtvrté, ale poprvé si výstavu návštěvníci budou moci prohlédnout pouze virtuálně, neboť z důvodů vyhlášených opatření kvůli pandemii je provoz komunitního centra přerušen. Stejně jako pravidelné kurzy pro seniory se tedy i výstavní činnost přesouvá do světa on-line,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.
Autor se narodil v Praze jako syn sochaře Miroslava Pangráce. Od útlého věku byl sžit s otcovým ateliérem, kde v pozdějším věku získával zkušenosti ve výtvarném umění. Díky pohybu ve společnosti výtvarníků, neboť malíři, sochaři a grafici jsou četnými rodinnými přáteli, si upevňoval vztah k malbě i sochařskému stojanu. Přesto si však při rozhodování o budoucím zaměstnání prosadil vlastní cestu.
V mládí navštěvoval malířskou školu Heleny Slavíkové - Hruškové v Praze 5, vystudoval SOU nábytkářské pro bytové zařízení. Po absolvování vojenské služby realizoval několik společných výstav s otcem. Pro odlišení své a otcovy tvorby začal používat pseudonym „Grác“. Přestože jeho díla vznikala v ústraní, byl návštěvníkem ateliérů rodinných přátel. Pravidelně vystavoval, byl zván ke kolektivním výstavám, jeho obrazy jsou zastoupeny ve sbírkách v Čechách i cizině, stal se členem Nového Sdružení pražských umělců. V roce 2011 byl zařazen do Slovníku Rakovnických výtvarníků a Artarchivu - informačního systému pro moderní umění. V současné době je spolumajitelem malé firmy, velikou výhodu vidí v možnosti organizovat si čas, aby mohl jeho velkou část věnovat malování.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV