Praha 5: Výstava Pavla Kantorka v Komunitním centru Prádelna

14.10.2019 9:15

“Na říjen připravil Spolek InGarden ve spolupráci s Komunitním centrem Prádelna a za finanční podpory městské části Praha 5 druhý ročník výstavy kreslíře Pavla Kantorka - „Babí léto s humorem II,“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Praha 5: Výstava Pavla Kantorka v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní Petr Lachnit na výstave Pavla Kantorka v KC Prádelna
reklama

Stejně jako úspěšná loňská výstava představí i ta letošní formou čtyřiceti velkoformátových tisků průřez autorovou tvorbou a nabídne vtipy známější i méně známé. Organizátorům se podařilo získat z pozůstalosti další nové materiály, z nichž některé nebyly nikdy publikovány. Součástí výstavy bude také životopisný panel o autorovi s kontaktními údaji na spolek InGarden, který je výhradním zástupcem autorských práv Pavla Kantorka v České republice a jeho tvorbu přibližuje pomocí výstav, prodejem tisků a dalších předmětů, spojených s autorovou tvorbou.

“Jelikož loňská výstava kreseb Pavla Kantorka vzbudila u všech návštěvníků našeho komunitního centra velmi pozitivní ohlas, předpokládám, že letošní nový výběr z jeho tvorby bude podobně úspěšný. Za připomenutí stojí i samotný autor, přírodovědec Pavel Kantorek, který již od 60. letech působil jako vynikající kreslíř a humorista a zároveň později v emigraci v Torontu kromě kreslení přednášel o teorii elektromagnetických polí, relativity a kosmologii. Za své kreslené postavičky, především zvířat, schovával politické narážky a jeho karikatury, zachycující absurdní situace s naprostou samozřejmostí, mají nadčasovou platnost,” připomíná JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Aukce pozemků pro rodinné domy bude online

10:44 Třebíč: Aukce pozemků pro rodinné domy bude online

Všech 42 stavebních pozemků pro výstavbu rodinných domů Za Poliklinikou se bude dražit formou online…