Praha 5: Vyznamenání udělila městská část příslušníkům ozbrojených složek

28. 11. 2018 9:16

Ve středu 21. listopadu 2018 se konalo v jednací síni zastupitelstva MČ Praha 5 tradiční slavnostní udílení čestného uznání a medailí Městské části Praha 5 příslušníkům bezpečnostních složek a hasičského záchranného sboru, působících na území Praha 5.

Praha 5: Vyznamenání udělila městská část příslušníkům ozbrojených složek
Foto: Praha 5
Popisek: Starosta MČ Praha 5 Daniel Mazur a radní Petr Lachnit předávají ocenění policistům
reklama

Je mi ctí, že vám mohu osobně poděkovat za práci, kterou odvádíte pro naše občany, a věřím, že ji budete vykonávat i nadále tak, aby Praha 5 byla bezpečnější,“ řekl při předávání čestných uznání JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5. Radní JUDr. Petr Lachnit ocenil práci policistů, strážníků a hasičů nejen ve službě, ale i mimo službu, a dále uvedl „Děkuji vám za to, že děláte víc, než musíte.“

Návrhy na toto čestné uznání včetně zdůvodnění předkládají ředitelé bezpečnostních složek a hasičského záchranného sboru. Získání čestného ocenění je podmíněno především vzorným plněním služebních povinností, mimořádným činem, který se vymyká z běžné služby, a samozřejmě také aktivitami, které přesahují běžný rámec služby a přispívají rozvoji práce a dobrému jménu bezpečnostních sborů.

Odměněno za mimořádné činy a vzornou službu bylo celkem patnáct příslušníků z řad Městské policie hl. m. Prahy - Obvodního ředitelství Praha 5, Policie ČR - Obvodního ředitelství Praha II a Hasičského záchranného sboru hl. m. Praha – MČ Praha 5. Čestná uznání a medaile předali oceněným starosta RNDr. Daniel Mazur a radní pro bezpečnost Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který ve svém projevu poděkoval oceněným příslušníkům bezpečnostních sborů za jejich každodenní nelehkou práci, při které mnozí z nich nasazují své životy, a vyzdvihl tradičně dobrou a stále se rozvíjející spolupráci záchranných složek a Městské části Praha 5.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Nové odběrové místo v centru města otevřel dnes Český červený kříž

14:51 Liberec: Nové odběrové místo v centru města otevřel dnes Český červený kříž

Český červený kříž dnes otevřel nové odběrové místo antigenního testování na covid-19 přímo v centru…