Praha 5: Zastupitelstvo schválilo rozpočtové provizorium pro rok 2021

23.12.2020 20:00 | Zprávy
autor: PV

Hospodaření městské části Praha 5 bude na začátku nového roku zajišťovat rozpočtové provizorium do doby, než dojde ke schválení řádného rozpočtu městské pro rok 2021. O budoucím rozpočtu bude jednat Zastupitelstvo v druhé půli ledna.

Praha 5: Zastupitelstvo schválilo rozpočtové provizorium pro rok 2021
Foto: MČ Praha 5
Popisek: Radnice Prahy 5

Rozpočtové provizorium má oproti běžně schválenému rozpočtu několik omezení, mezi něž patří například maximální měsíční objem příjmů a výdajů v hlavní činnosti ve výši 1/12 schváleného rozpočtu roku 2020 a stejný objem nákladů a výnosů ve zdaňované činnosti. Na jeden měsíc tak městské části připadne v příjmové a výdajové složce zhruba 103,5 milionů korun. V rámci zdaňovací činnosti se bude jednat o částky 2,5 milionů u nákladů a necelých 2,8 milionů u výnosů.

„Plánovali jsme, že jedním z hlavních bodů prosincového Zastupitelstva městské části bude schválení řádného rozpočtu Prahy 5 pro rok 2021. Bohužel okolnosti související s nejistotou v oblasti rozpočtového určení daní pro příští rok nás přinutily přistoupit ke schválení režimu rozpočtového provizoria,“  říká radní pro oblast financí Městské části Praha 5 Viktor Čahoj a dodává:  „Jednání našeho zastupitelstva proběhlo pár dnů před pro nás důležitým konáním zastupitelstva hlavního města, které mělo na programu schválení rozpočtu města, jehož podoba je rozhodující i pro nás jako městskou část. Zastupitelé města nakonec schválili rozpočet v takové podobě, že nám nebrání nic v tom, abychom na prvním setkání Zastupitelstva městské části v roce 2021 schválili řádný rozpočet.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …