Praha 5 má rozpočet na rok 2021. Rozpočtové provizórium končí

26.01.2021 14:05

S rozpočtem přesahujícím jednu miliardu korun bude v letošním roce hospodařit Městská část Praha 5. Finální podobu rozpočtu schválilo na svém jednání Zastupitelstvo městské části Praha 5. Městská část bude v roce 2021 hospodařit se schodkem bezmála 413 milionů korun.

Praha 5 má rozpočet na rok 2021. Rozpočtové provizórium končí
Foto: MČ Praha 5
Popisek: Radnice Prahy 5
reklama

„Rozpočet Prahy 5 na letošní rok je koncipován tak, aby v době přetrvávající složité pandemické situace byl schopen saturovat veškeré potřeby spojené s bezproblémovým chodem úřadu a městské části jako takové,“ říká ke schválenému rozpočtu starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

Anketa

Měl by Milan Hnilička odejít z čela Národní sportovní agentury?

76%
24%
hlasovalo: 5354 lidí

Rozpočet Prahy 5 pro letošní rok počítá s příjmy ve výši 718 424 900 korun a výdaji v objemu 1 131 015 800 korun. Přičemž běžné výdaje tvoří 68,5 % a kapitálové výdaje pak necelou třetinu schváleného rozpočtu.

„Jednou z největších investičních akcí, kterou letos plánujeme je dokončení Raudnitzova domu, kde vznikne dům pro seniory s komunitním centrem. V oblasti rozvoje sociálních služeb pro letošní rok rovněž počítáme se zahájením výstavby dvou domů s pečovatelskou službou, a to v Hlubočepech a v Motole s celkovou kapacitou padesáti nových malometrážních bytů. V oblasti investic do veřejného prostranství počítáme se zahájením dlouhodobě chystané obnovy Chaplinova náměstí. Rádi bychom rovněž odstartovali rekonstrukci parku Kavalírka,“ dodává starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Grossmannovu vilu by mohl zrekonstruovat soukromý investor

21:17 Ostrava: Grossmannovu vilu by mohl zrekonstruovat soukromý investor

Ostrava otevřela možnost rekonstrukce památkově chráněné Grossmannovy vily, postavené ve stylu art d…