Praha 5 podpořila v roce 2017 pokračování zvýhodněného plavání pro seniory

29.12.2016 10:04

V rámci projektu „Plavání pro seniory za zvýhodněné vstupné“ pořádané pod záštitou radního MČ Praha 5 JUDr. Petra Lachnita se naši spoluobčané starší 60 let s trvalým pobytem v městské části Praha 5 dočkají dalšího pokračování. Od ledna 2017 každý pátek od 13.00 do 15.00 hodin v plaveckém areálu SK Motorlet v Radlické ulici (zastávka Radlická, tramvaj č. 7) zaplatí senioři za 90 minut plavání 50 Kč.

Praha 5 podpořila v roce 2017 pokračování zvýhodněného plavání pro seniory
Foto: Praha 5
Popisek: Plavecký areál SK Motorlet v Radlické ulici

Přínosem tohoto projektu je podpora aktivního života seniorů, která jim umožňuje finančně dostupné sportovní aktivity a relaxaci. Účastníci tak rovněž navazují nové kontakty a přátelství s dalšími seniory, což může v některých případech vést k odstranění či snížení pocitu izolovanosti.

„Praha 5 je moderní a neustále se rozvíjející městskou částí, která se snaží vytvářet širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Počet seniorů naší městské části dlouhodobě roste, proto pro ně chceme nabídku těchto služeb rozšiřovat. A právě plavání je sportovní a relaxační aktivitou, kterou lze provozovat téměř v každém věku,“ doplnil JUDr. Petr Lachnit.

Senioři si mohou od úterý 3. 1. 2017 v čase od 08.00 hod do 15.00 hod. vyzvednout zcela zdarma permanentku na plavání v přízemí budovy úřadu MČ Praha 5, náměstí 14. října 4, Praha 5. Po ověření trvalého pobytu dle občanského průkazu dostane každý senior jednu permanentku na celý rok 2017. Následně se budou tyto permanentky vydávat ve 2. poschodí, každé pondělí a středu od 08.00 do 18.00 hod. v kanceláři č. 216.

Při vstupu do plaveckého bazénu SK Motorletu předloží senioři u pokladny permanentku a po uhrazení částky 50,- Kč mohou po dobu 90 minut využívat 25metrový plavecký bazén s 6 dráhami, whirlpoolem a saunou.

Poprvé je možné si zaplavat již v pátek 6. 1. 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerovští zastupitelé budou opět řešit Strojař. Vymění ho za objekt pro novou knihovnu?

21:39 Přerovští zastupitelé budou opět řešit Strojař. Vymění ho za objekt pro novou knihovnu?

Osud hotelového domu Strojař se opět ocitá na stole přerovských politiků. Opuštěný dům, který byl na…