Praha 5 zvyšuje počet košů na psí výkaly a apeluje na pejskaře, aby je využívali

28.01.2022 8:38 | Tisková zpráva

Psí exkrementy ve veřejném prostoru jsou dlouhodobým problémem, který se však podařilo v posledních letech výrazně zlepšit. Přesto radnice Prahy 5 připomíná povinnost majitelů psů znečištění neprodleně odstranit.

Praha 5 zvyšuje počet košů na psí výkaly a apeluje na pejskaře, aby je využívali
Foto: MČ Praha 5
Popisek: Radnice Prahy 5

Úklid psích exkrementů z ulice, chodníku a dalšího veřejného prostranství upravuje vyhláška č.8/2008 Sb. „V případě znečištění ulice nebo jiného veřejného prostranství výkaly zvířete odstraní neprodleně toto znečištění osoba, která je vlastníkem nebo držitelem zvířete nebo jiná osoba, která má zvíře v dané chvíli ve své péči.“ Praha 5 připomíná, že tato povinnost není nijak podmíněna instalací košů na psí exkrementy ze strany Městské části ani zaplacením poplatku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Došlo podle vás k pochybení soudů?

Podle vás šlo v kauze o praní špinavých peněz, já bych to viděl stejně, ale na druhou stranu, proč je tedy soudy podle všeho odblokovaly a vrátili Jiříkovskému?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: V Íčku najdete papírové modely významných budov

22:05 Pelhřimov: V Íčku najdete papírové modely významných budov

V Turistickéhminformačním centru na Masarykově náměstí. najdete šest papírových modelů pelhřimovskýc…