Praha 8: Parkoviště na Karlínském náměstí bude sloužit především místním

12. 10. 2017 17:35

Vedení městské části Prahy 8 schválilo realizaci převodu parkoviště na Karlínském náměstí do placeného režimu, aby zajistilo, že na něm budou parkovat především místní obyvatelé. Budou ho totiž nově moci bezplatně využívat jen držitelé platného parkovacího oprávnění pro zóny placeného stání na Praze 8 a řidiči, kteří mají toto oprávnění jen pro oblast 8. 1. Karlín.

Praha 8: Parkoviště na Karlínském náměstí bude sloužit především místním
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 8

Práce na převodu parkoviště na Karlínském náměstí do placeného režimu by měly být hotové do konce letošního roku. „Usilovně pracujeme na tom, aby naši obyvatelé mohli zaparkovat své automobily v blízkostí svého bydliště. V centrálních částech Prahy je však nedostatek parkovacích míst a chybí zde i dostatek vhodných ploch pro vznik nových parkovišť. Je proto potřeba maximálně efektivně využívat ty stávající. Nově už tak nebudou moci bezplatně využívat parkoviště na Karlínském náměstí všichni řidiči. Bude totiž primárně určeno pro místní obyvatele,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Na parkovišti na Karlínském náměstí bude vybudován moderní platební systém, který bude umožňovat bezobslužnou úhradu parkovného prostřednictvím automatické pokladny či mobilní aplikace. Řidiči bez platného parkovacího oprávnění pro ZPS tak budou moci zaplatit parkovné v hotovosti nebo platební (i bezkontaktní) kartou. Na displeji automatického platebního terminálu se jim při odjezdu z parkoviště zobrazí cena parkovného. Po zaplacení jim bude vrácen případný přeplatek a na vyžádání vytisknut doklad o zaplacení parkovného. Řidiči budou moci parkovné uhradit i pomocí mobilní aplikace.

Prostor parkoviště bude nepřetržitě monitorován kamerami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: Dvojité vedení vysokého napětí pro průmyslovou zónu

10:01 Šumperk: Dvojité vedení vysokého napětí pro průmyslovou zónu

Společnost ČEZ Distribuce vybudovala téměř pětikilometrový úsek nového vedení vysokého napětí od roz…