Praha: Adéla dorazila na Veleslavín na rande s Tondou

20.01.2012 7:26 | Zprávy

Plnoprofilový razicí štít Adéla prorazil do budoucí stanice pražského metra Veleslavín a v otevřené stavební jámě se přímo setkal se svým kolegou Tondou, který na stejné místo zavítal už na začátku prosince. Sešli se tak dva rekordmani, díky nimž postupuje ražba na trase V. A. rychleji, než se původně předpokládalo.

Praha: Adéla dorazila na Veleslavín na rande s Tondou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Žižkovský vysílač

„Je tomu přesně čtyři měsíce od prorážky stanice Petřiny. Jsem rád, že stavba metra pokračuje hladce a oba štíty se v rekordních časech postupně blíží svému cíli ve stanici Dejvická,“ řekl primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, který se slavnostní prorážky Adély zúčastnil spolu s prezidentem Metrostavu Jiřím Bělohlavem a dalšími hosty.

Oba štíty urazily 1062 metrů dlouhou cestu z Petřin shodně zhruba za dva měsíce. K vidění bylo na rozdíl od předchozích prorážek exkluzivně také protažení razicího štítu stanicí. Tonda se totiž s Adélou příliš nezdržoval a vyrazil dál směrem ke stavební jámě na Evropské.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havlíčkův Brod zve na léto plné zábavy

7:33 Havlíčkův Brod zve na léto plné zábavy

Město Havlíčkův Brod připravilo pro obyvatele i návštěvníky na léto bohatý program zahrnující koment…