Praha: Skřítkové Šíma a Lupi opět zavítají do Rudolfina

05.11.2014 14:20 | Zprávy

O nejpůsobivějším odkazu Bedřicha Smetany či Antonína Dvořáka, o skladbách Bohuslava Martinů, jež se zrodily v zahraničí, nebo o tom, jaké je to tančit na hudbu Leoše Janáčka, povypráví další edukativní koncerty PKF – Prague Philharmonia, tentokrát s podtitulem Já jsem muzikant a přicházím k vám z České země.

Praha: Skřítkové Šíma a Lupi opět zavítají do Rudolfina
Foto: Blogspot / tan
Popisek: Panorama hlavního města Prahy

Cyklus koncertů pro rodiče s dětmi, který začal orchestr pořádat již před 16 lety jako vůbec první těleso v České republice, naváže na dramaturgii minulé sezony, kdy se nejmladší posluchači poprvé setkali s neposednými skřítky Šímou a Lupi. První koncerty s jemně alegorickým názvem Smetana není jen do kávy! se odehrají již příští sobotu 8. listopadu od 10 a 12 hodin.

„Nová koncertní sezona připraví pro děti a jejich doprovod opět čtyři komponované pořady v prostranství Dvořákovy síně Rudolfina, kde se konají ty nejvýznamnější koncerty vážné hudby. Naši věrní průvodci, hudební skřítci Šíma a Lupiv podání herců Filipa Sychry a Nikoly Pádivé je zasvětí do tvorby našich nejproslulejších hudebních skladatelů a nahlédnou na ně nejen jako na hudební génie, ale také jako na obyčejné lidi. Děti se dozví, jaké měli skladatelé dětství, čím byli výjimeční, jak vypadali a co jim daly sudičky do vínku. Stěžejním prvkem bude nejen hudba, ale také aktivní a hravá spolupráce dětí a orchestru, čímž jsou koncerty PKF – Prague Philharmonia typické a tak oblíbené,” přibližuje náplň pořadů v sezoně 2014–15 jejich dramaturg a režisér Vladimír Jopek. 

První koncerty zvou příští sobotu na nejskvostnější díla, jež zkomponovalBedřich Smetana. Pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho, jenž dlouhodobě žije v Praze, zazní například předehra či Proč bychom se netěšili z opery Prodaná nevěsta, ukázky ze symfonických básní Vltava a Vyšehrad, Louisina polka a další.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: praha1.cz

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Kdo přesně si podle vás nepřeje mír?

Tvrdíte, že si ho nepřeje dost lidí. Podle mě jediný, kdo ho nechce je Putin. Jeho cíl je ovládnout Ukrajinu a podle mě přes to pro něj nejede vlak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: První sdílené auto ve městě

22:09 Písek: První sdílené auto ve městě

Obyvatelé Písku budou moci v nejbližší době využít první sdílené auto.